Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Geleceğiniz için çalışıyoruz

Başkan Cin, projelendirdikleri hizmetlerle ilçenin gelecek 50 yılını inşa etmeyi hedeflediklerini ve bu yolda söz verdikleri gibi ilerlediklerini ifade etti

Başkan Cin; “Pandemi sürecine rağmen gece gündüz demeden her vatandaşımızın yanında olduk. Yaklaşık 100 bin ailemizin maddi manevi ihtiyacını karşıladık. Pendiklilere yalnız olmadıklarını hissettirdik. Esnafımıza destek verdik. İstanbul’un en fazla yardım yapan belediyesi, Pendik belediyesi oldu” dedi.
Bu süreçte sosyal yardımları yoğunlaştırırken yatırımlara da ara vermediklerini de ifade eden Başkan Cin;”2019 yılında bütçemizin %31,5’unu, 2020 yılında %39’unu yatırıma ayırdık. İstanbul’un en fazla yatırım yapan ilçe belediyesi konumundayız.

Bu kapsamda ilçenin ticaret hacmine de katkıda bulunacak üç yeni yol oluşturduk. Toplam 5 spor kompleksi planlamıştık 3’ünü bitirdik. Kütüphaneler yaptık. Çocuk oyunları sokağı, gençler için gençlik kampı, kitap kafeler, yaşlılarımız için Vefa Kıraathanesi’ni hizmete soktuk. Hayvanlar için köpek eğitim kampı, masal parkı, kültür sokağı, semt pazarları, köy konakları, yurt binaları, cami restorasyonları gerçekleştirdik. Gecekondu, imar ve mülkiyet sorunları ile ilgili problemleri %95 oranında çözüyoruz.

Yeni belediye binamızın projesini tamamladık. Kısa bir süre içerisinde kazmayı vuracağız . Görüş, düşünce ve inanç ayırt etmeksizin 726 bin Pendikli kardeşimize hizmet üretmek için çalışıyoruz” sözlerine yer verdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x