Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

GEÇTİĞİ YOLLARDA YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Üç tekerlekli bisikleti ile bütün gün müzik yayını yaparak cadde ve sokakları dolaşıyor. Haliyle de merak konusu oluyor. Kim bu ve niçin böyle bir şey yapıyor?

Bir adam. Üç tekerlekli bisikleti ile müzik yayını yaparak -Türk Sanat ve Türk Halk Müziği – bütün gün caddelerde dolaşıyor. Müziği duyarak; adamı ve gerçekleştirilen eylemi fark eden hemen herkesin yüzünde bir gülümseme oluşuyor.

İşte o adam, emekli Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Demirel.

Kendisiyle yaptığımız görüşmede durumu gazetemize aktaran Mehmet Hoca bakın neler söylüyor…

“Öğretmenlikten 7 yıl önce emekli oldum. Bir süre sonra kendimi boşlukta ve yalnız kalmış hissettim. Yaklaşık 6 yıldır bu işi yapıyorum. İş derken; para kazanmaya yönelik değil, bir nevi hobi faaliyeti sürdürüyorum. Müzik hem beni yalnızlığımdan, iç sıkıntısından kurtarıyor, hem de bu yaptığımdan dolayı beni duyan görenlerin yüzü gülüyor. Geçtiğim yollarda insanlar için minik de olsa bir neşe kaynağı olduğumu hissedebiliyorum. Bu da; devam etmem için itici bir güç oluyor”

Kartal – Yunus’ta tek başına ikamet eden Mehmet Hoca, müzik yayını yaptığı üç tekerlekli bisiklet turuna her gün sabah 11.00 civarında başlayıp, akşam 21.00’da mesaisini bitiriyor. Pendik başta olmak üzere Kartal, Sultanbeyli, Sancaktepe ve Kadıköy ilçelerinde dolaşıyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x