Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

FURKAN TOPALOĞLU’NUN İBB MECLİSİN’DE ERBAKAN’I ANMA KONUŞMASI OLAY OLDU

AK Parti Pendik ve İBB Meclis Üyesi Furkan Topaloğlu’nun, tarihi Erbakan’ı anma konuşması CHPli meclis üyeleri tarafından kesilmeye çalışıldı. Fakat meclis başkanı buna müsaade etmedi

AK Parti Pendik ve İBB Meclis Üyesi Furkan Topaloğlu, İBB meclisinin Şubat ayındaki oturumunda vefatının 9.yılı dolayısı ile merhum Erbakan’ı anma konuşması yaptı.

Topaloğlu konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Sayın Başkan, kıymetli meclis üyeleri. Bundan tam 9 yıl önce milyonlarca insanın gönlünden kopan dualarla ebedi hayata uğurladığımız çok değerli bir devlet büyüğümüz merhum Necmettin Erbakan’ı rahmet ve minnetle anıyorum. Her yönü uzun uzuna konuşulması gereken bir şahsiyetten söz etmek tabii ki kolay değil. Devlet adamı, fikir adamı, dava adamı, gönül adamı, bilim insanı bir temsil, adeta bir örnek. Saymakla bitmeyecek çok yönlü bir şahsiyet. Merhum hocamız ülkemizin ihtiyaç duyduğu fikri ve manevi değerleri bizlere esirgemeden sunmuştur. Şahsıyla, mücadelesiyle, davasıyla, üslubuyla bizlere eşi bulunmaz bir örnek olmuştur. ‘İman varsa imkan da vardır’ diyerek tüm imkansızlıklara rağmen haksızlıklara karşı dik durdu. Hiçbir eylemin hak hukuk ve adalet çizgisinden sapmasına asla razı olmadı. Allah’ın rahmeti üzerine olsun. Rabbim ondan razı olsun. Allah bizlere onun sergilediği bu örnek duruştan ve düşüncelerden ilham almayı nasip etsin. Değerli meclis üyelerimiz, aziz İstanbullular.

Erbakan Hocamız ‘İstanbul Boğazı’na tüp geçit’ dedi olmaz dediler. ‘Yerli uçak’ dedi, olmaz dediler; ‘yerli otomobil’ dedi, olmaz dediler. Ne yaptıysa, ne ettiyse anlatamadı, dinletemedi. Tüm bunlara olmaz diyenler böyle bir liderin varlığından ülke olarak yeterince istifade etmemize müsaade etmediler. Göz göre göre hiç çekinmeden ülkemizin yükselişini engellediler. Tabi ki sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Hiçbir engel tanımadı. Kısacası Cumhurbaşkanımız olmaz denilenleri oldurdu. O gün Erbakan Hocamızı anlamayanları bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı anlamalarını beklemiyoruz elbette. Yine günün anlam ve önemi vesilesiyle benim Cenabı Hak’tan siz istemezükçüler adına bir niyazım var: Yapılanları anlamayı, kadir bilmeyi, sen ben yerine biz idrakine varmayı Rabbim hepimize nasip etsin. Vefatının 9.yılında merhum Profesör Necmettin Erbakan Hocamızı saygılarımla bir kez daha rahmetle anıyorum”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x