Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

FURKAN BÜYÜDÜ MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU

 

AK Parti’nin genç Meclis Üyesi Adayı Furkan Topaloğlu, kelimenin tam anlamıyla çekirdekten bir siyasetçi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde, birlikte fotoğraf çektirerek ve sohbet ederek yol gösterdiği Topaloğlu, üniversite döneminde de il gençlik kollarında görev yapmış

Yaklaşık 20 yıl önce çekilen bu fotoğrafta, dönemin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve henüz 6 – 7 yaşlarındaki Furkan Topaloğlu birlikte yer alıyorlar.

Erdoğan, yakın dostu, dava arkadaşı Hasan Topaloğlu ile bir buluşmasında; onun çalışkan bir öğrenci olan oğlu Furkan  Topaloğlu’na; “Derslerinde başarılı olmaya devam et. İlerde sana ihtiyacımız olacak” sözleriyle bir nasihatte bulundu.

Furkan bu sözleri unutmadı ve tahsil hayatını başarı ile sürdürerek İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Özel bir şirkette yönetici olarak görev yapan Furkan Topaloğlu 31 Mart’ta yapılacak olan belediye başkanlığı seçimlerinde AK Parti’den 4.sıra meclis üyesi adayı seçildi.

‘Bana yol gösteren büyüklerime, özelde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, yetişip büyüdüğüm ilçeme ve ülkeme çok şey borçluyum. Şimdi aldıklarımın karşılığını verme, hizmet etme zamanı” şeklinde konuşan Furkan Topaloğlu; siyaseten de çekirdekten yetişme bir isim.

Topaloğlu üniversite yılları sürecinde, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları’nda 4 yıl boyunca 1.Bölge’de görev yapmış.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x