Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

FIRSATÇILARA OPERASYON: 150 binin üzerinde maske ele geçirildi

Pendik ve Kağıthane’de,  Covid-19 salgınını fırsata dönüştürmeye çalışarak yasa dışı şekilde maske üreten iş yerlerine 8 Nisan Çarşamba günü  yapılan baskında 156 bin 200 adet kaçak ürün ele geçirildi.

Alınan bilgilere göre, Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Yeni Mahalle, Efsane Sokak üzerinde bulunan bir tekstil atölyesinde izin belgesiz sağlık maskesi üretimi yapıldığı yönünde ihbar aldı. Polis, akşam 17.00 sıralarında söz konusu adrese baskın düzenledi. Operasyonda 55 bin 200 adedi satışa hazır, 93 bini dikime hazır halde toplam 148 bin 200 adet maske ele geçirdi. İkinci operasyon Kağıthane’de gerçekleştirildi. Çağlayan Mahallesi, Vatan Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir tekstil atölyesinde de izin belgesiz sağlık maskesi üretimi yapıldığı tespit edildi.
Her iki ilçedeki iş yerleri ise ruhsatsız ve belgesiz üretim yaptığı gerekçesi ile mühürlenerek faaliyetlerine son verildi. İşletme sahipleri hakkında yasal işlem yapılarak “Sağlık İçin Tehlikeli Madde Üretimi Yapmak” suçundan ceza kesildi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x