Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Esnaf Odası Başkanlarından Ahmet Cin’e Tebrik ve Teşekkür

Belediye Başkanı Ahmet Cin Pendik Birleşik Esnaf Odası Başkanlığı’na bir ziyarette bulundu.

17 Şubat Çarşamba günü sabah saat 10:30’dan 12:30’a kadar süren bu ziyarette, Başkan Cin’i Pendik Esnaf Odası Başkanı Bilal Gündoğdu’nun misafirliğinde; Pendik Maltepe Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezayi Kantarcı, Pendik Şoförler Odası Başkanı Vehbi Bayraktar, Pendik Oto Sanayi Sitesi Başkanı Ethem Aksoy,Pendik Terziler  Odası Başkanı Sebahattin Soyer, Pendik Kadın ve Erkek Berberler Esnaf Odası Sadık Türker, Dolayoba Şoför Odası Başkan Vekili Necip Tarhanacı, Tuzla Şoförler Odası Başkanı Mustafa Tahsin Kırıcı karşıladılar.

Toplantıya yerel basın mensupları da büyük ilgi göstererek katıldılar.

Yapılan kahvaltı sonrası teker teker söz alan esnaf odası başkan ve temsilcilerinin tamamı, Belediye Başkanı Ahmet Cin’e, ‘ilçede gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerden, esnaflara yönelik pozitif tutumundan , samimi – tarafsız ve adil olmasından ‘dolayı  tebrik ve teşekkürlerini dile getirdiler.

BİLAL GÜNDOĞDU: BİZ, BELEDİYEMİZİN VE HÜKÜMETİMİZİN EMRİNDEYİZ

Kahvaltılı toplantı şeklinden geçen bu ziyarette konuşan Pendik Esnaf Odası Başkanı Bilal Gündoğdu, Belediye Başkanı Ahmet Cin’e övgü ve iltifat  eden ilk isim oldu.

Gündoğdu terörü kınayarak başladığı konuşmasında; “Ahmet Başkan bizim ve esnafın dostu. Ötekileştirmeden, ayırım  yapmadan hizmet veriyor. Her sorunumuza çözüm üretiyor. Biz kendisinden memnunuz. Allah da ondan razı olsun. Ahmet Cin esnaf terbiyesiyle yetişmiş bir isim. Pandemi döneminde en büyük sıkıntıyı çeken esnaf oldu. Belediye Başkanımız  Ahmet Cin bu dönemde esnafı gezerek moral verdi.

İç İşleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu da eski arkadaşımdır. Kendisi ile telefonda görüştüm. Ve minibüs – taksici esnafımızın sorunlarını anlattım.

Biz belediyemizin ve hükümetimizin emrindeyiz. Birlik ve bütünlük içinde olmalıyız, kimseden bize fayda yok” sözlerine yer verdi.

Gündoğdu sözlerinin devamında;” Pandemi döneminde esnaf odası olarak, esnaflarımızın kredi borçlarının ertelenmesi için mücadele ettik ve ilgililerin de duyarlılığı sonucu bunu başardık. Yine bu dönemde bin esnafımıza yetkilerimizi de kullanarak  25 bin ila 200 bin TL arasında kredi verdik. Pendik’te 2 binden fazla dezenfektan, 40 bin maske dağıttık” şeklinde bilgi verdi.

AHMET CİN: PANDEMİ DÖNEMİNDE VATANDAŞIMIZI YALNIZ BIRAKMADIK, YATIRIMLARA DA ARA VERMEDİK

Ahmet Cin kahvaltı programında kısa bir konuşma yaparak gerçekleştirilen hizmetler hakkında özlü bilgiler verdi.

Özellikle pandemi ilan edilmesi ile birlikte sıkıntılı bir sürecin yaşandığını ifade eden Başkan Cin sözlerini şöyle sürdürdü; ” Gece gündüz demeden her vatandaşımızın yanında olduk. Yaklaşık 100 bin ailemizin maddi manevi ihtiyacını karşıladık. Pendiklilere yalnız olmadıklarını hissettirdik. Esnafımıza destek verdik. Pandemi sürecinde İstanbul’un en fazla yardım yapan belediyesi, Pendik belediyesi oldu.

Bu süreçte sosyal yardımlarımızı yoğunlaştırırken yatırımlara da ara vermedik. 2019 yılında bütçemizin %31,5’unu, 2020 yılında %39’unu  yatırıma ayırdık.  Bu kapsamda ilçenin ticaret hacmine de katkıda bulunacak üç yeni yol oluşturduk. İstanbul’un en fazla yatırım yapan ilçe belediyesi konumundayız. Toplam 5 spor kompleksi planlamıştık 3’ünü bitirdik. Kütüphaneler yaptık. Gençler için gençlik kampı yaşlılarımız için Vefa Kıraathanesi’ni hizmete soktuk. Hayvanlar için köpek eğitim kampı, semt pazarları, köy konakları, yurt binaları, cami restorasyonları  gerçekleştirdik. Gecekondu, imar ve mülkiyet sorunları ile ilgili problemleri %95 oranında çözüyoruz. Yeni belediye binamızın projesini tamamladık. Kısa bir süre içerisinde kazmayı vuracağız . Görüş, düşünce ve inanç ayırt etmeksizin 726 bin Pendikli kardeşimize hizmet üretmek için çalışıyoruz”

ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI VEHBİ BAYRAKTAR: GÖREMİYORUM! GÖREMİYORUM!

Toplantıda söz alan isimlerden biri de Pendik Şoförler Odası Başkanı Vehbi Bayraktar oldu. Bayraktar,” bu toplantıdan önce belediye başkanımızı nasıl eleştirsem diye evde epey düşündüm. Ama eleştirecek bir şey göremedim. Hizmetlerinizden çok memnunuz. Sizi tebrik ediyorum” dedi.

Söz alan diğer oda başkanları da Başkan Cin’e kendisi ve hizmetleri ile ilgili teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdılar.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x