Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Erenköy Kuran Kursu 5. Hafızlık İcazet Merasimi

TC. Diyanet İşleri Başkanlığı Pendik Müftülüğü Erenköy Kuran Kursu 5. Hafızlık İcazet Merasimi, 24 Ekim 2021 Pazar günü saat 10:30 da Pendik Çarşı Camiinde gerçekleştirildi.

Hafızlığa ikmal eden öğrencilerin 5. İcazet Merasimi;

Açılıs konuşması ile başlayarak, Kur’an tilavetleriyle devam etti. Pendik Belediyesi Başkanı Ahmet Cin’in de katıldığı protokol konuşmaları, hafız öğrencilerin Kur’an tilavetleri, Reis – ül Kurra H. Mustafa Demirkan Hocanın duası ardından hediye töreni ve öğle namazı ile merasim  sonlandırıldı.

Hafızlık yapan Erenköy Kur’an Kursu öğrencileri;

Abdulkadir Kızıltan, Abdussamed Uz, Affan Emir Pembegüllü, Ahmet Dıhye Muslu, Ahmet Emir Aydemir, Ahmet Yusuf Turan, Ali Efe Şen, Ali İrfan yakaryılmaz, Burak Şamil Özduran, Enes Berber, Ercan Güneş, Furkan İlbay, Furkan Kaan Ünver, Furkan Ökten, Hamza Bayğut, Hamza Topaloğlu, Hassan Alrıhanı, M. Ömer Faruk Demirci, Mahmut Selim Özvar, Muhammed Akif Çoban, Muhammed Buğra Yolcu, Muhammet Burak Başak, Muhammed Emin Polat, Muhammet Ammar Çelik, Muhammed Enes Büyükbıçakçı, Muhammed Enes Şimşek, Muhammed Hamza Sönmez, Muhammed Karagül, Mohammed Kazan, Muhammed Yusuf Çelik, Muhammed Yusuf Karakuş, Osman Taha Sarıoğlu, Ömer Faruk Biber, Ömer Faruk Kızılay, Ömer Faruk Kurban, Ömer Faruk Polat, Recep Tayyip Genel, Salih Kılıç, Damet Gökdeli, Yusuf Can Durmuş,Yusuf Çetin.

 

Vakıf Hakkında; İnsana hizmeti ibadet sayan, malî ve fikrî serveti mülk değil emanet kabul eden bir medeniyetin mensupları olarak iyiliğin yayılması ve kötülüğün azaltılması için faaliyet yürüten kişi ve kuruluşlarla dayanışma içinde olmayı, hayırda yarışma heyecanıyla insan kumaşının kalitesini yükseltmeyi, böylece erdemli bir toplum oluşturmayı, nihayetinde insanlığın iki dünya saadetine ulaşmasına vesile olmak yolunda sürekli bir çaba içerisinde bulunmayı gaye edinmiştir. Aileyi toplumun temeli kabul eden, çalışmalarında milli, manevi ve ahlaki değerleri kendisine rehber edinen, Eğitime, Bilime, Edebiyata, Kültüre, Tarihe ve Sanata katkıda bulunmak üzere çalışma ve araştırmalar yapan Zümrüt vakfı, 8 Ağustos 2008 yılında kuruldu. 5 Ekim 2021 den itibaren kamu yararı almaya hak kazanmıştır. Ömer çam İmam Hatip Okulu ile Erenköy Kur’an kursu birlikte yürütülme kararı almıştır.

Zümrüt vakfı Erenler Kur’an kursu’nun 10 adet hafızlık Kursu, 240 hafızı bulunmakta. 41 Kur’an kursu öğrencisi ise hafız icazeti almaya hak kazanmıştır.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x