Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Erdoğan Erden: Kalbimiz Bosna’da kaldı

İBB işbirliği ile Saraybosna’ya bir ziyaret gerçekleştiren Erdoğan Erden; “Hemşerilerimden gördüğüm yakın ilgi beni çok duygulandırdı” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği işbirliği ile Saraybosna’ya sosyal, kültürel ve kurban bağışı içerikli bir ziyaret gerçekleştirildi.

Ziyarete Bosna Sancak Derneği adına Başkan Erdoğan Erden, İBB adına Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve İBB Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Yavuz Saltık katıldı.

Türk heyeti Bosna Sarajevo Belediye Başkanı Benjamina Kariç ve Bosna Ilıca Belediye Başkanı Nermin Muzuru’ya birer ziyaret gerçekleştirdi.

Program  akışı içerisinde Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği olarak Boşnak SDP Genel Başkanı Nermin Niksiç de  ziyaret edildi.

Bosna’da 300 kurban kesimi organizasyonu gerçekleştirilerek kesilen kurbanlar gerekli noktalara dağıtıldı.

Bosna Visoko Jimnastik Kulübü’nün de misafiri olan Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden; “Sporcu kardeşlerimiz bizi 100 kişi olarak karşıladılar. Kendileri ile gurur duyduk. Gönülden sohbetler ettik. Türkiye’deki soydaşlarının selam ve sevgilerini ilettik. 100 kurban eti bağışladık” dedi.   

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
zeynepilbay
5 ay önce

????

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x