Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ERBAKAN ETKİNLİKLERLE ANILDI

Erbakan Haftası dolayısıyla, yurt genelinde düzenlenen etkinlikler kapsamında; dualar okundu, hatimler indirildi, paneller düzenlendi, resim sergileri açıldı, kitapçıklar, broşürler,  el ilanları dağıtıldı ve ‘fikir duvarı’ çalışmaları gerçekleştirildi.

Milli Görüş Hareketi’nin Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, (29 Ekim 1926 Sinop – 27 Şubat 2011 Ankara) vefatının 7. yılında ‘Erbakan Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde, başta Türkiye olmak üzere, dünyanın pek çok noktasında anıldı.

Bir dönem başbakan olarak da görev yapan Erbakan, İslam dünyası ve insanlık için ortaya koyduğu fikirlerle, yakın tarihimizde iz bırakmış değerli ve önemli siyasetçilerimizden biriydi.

Erbakan Haftası dolayısıyla (24 Şubat – 02 Mart) Pendik Saadet Partisi Teşkilatı da Gazipaşa Caddesi üzerindeki Kuşlu Park’ta etkinlik gerçekleştirdi.

Kurulan stantlarla Erbakan ile ilgili kitaplar, broşürler yer alırken, meydana asılan dev afişin üzerine, Pendikliler duygu ve düşüncelerini ifade eden notlar yazdılar.

Merhum Erbakan’ın ortaya koyduğu fikirlerin daha net ve yaygın bir şekilde kitlelere aktarılması adına, bu yılki etkinliklerin ana teması ‘Ahlak, Adalet, Barış’ olarak belirlendi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x