Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ENKAZ ALTINDAN HALA SESLER GELİYOR  

Kartal’da çöken bina enkazının altından halen sesler geldiği ifade ediliyor. 

Kartal’da 6 Şubat günü akşam saatlerinde 14 daireli 8 katlı bir bina çöktü. Enkaz altında kaldığı belirtilen kişilerin kurtarılması için arama kurtarma çalışması başlatıldı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kartal’da binanın çökmesi sonucu 3 kişinin öldüğünü, 13 kişinin yaralı kurtarıldığını bildirdi.

Binanın 3 katının kaçak yapıldığını ifade eden Vali Yerlikaya, basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “O binanın bodrumuna sayın bakanlarımızla birlikte girdik. O binanın bodrumundaki kolonlarında ve temellerinde maalesef patlamalar var. Hemen yapılan enkaz arama kurtarma çalışmalarındaki görevli olan kardeşlerimizin ve çevre sakinlerinin sıkıntıya uğramaması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız lazer yöntemiyle o binanın anlık hareketini izlemeye başladı. Dolayısıyla sadece bundan iki saat önce çalışmalara 5 dakika ara verildi. Dolayısıyla o binanın hareketi, çalışmanın güven ortamında yapılması ve çevreye zararlı bir durum aksettirmemesi için devamlı takip ediyoruz” dedi.

Enkazdan çıkarılan yaralılar Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Olay yerine gelen TBMM Başkanı Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı yaptıkları açıklamada önceliğin enkaz altındaki vatandaşların çıkarılması olduğunu belirtti.

Ayrıca yıkılan binanın sağ tarafındaki 10 katlı Yunus apartmanında da risk bulunduğu ifade edildi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x