Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ENGELLİLERE ALIŞVERİŞ ENGELİ VAR

İlçemizde sayıları binlerle ifade edilecek kadar çok sayıda engelli vatandaşımız mevcut. Fakat sosyal yaşam alanları alt yapı olarak sanki onlar yokmuşçasına organize edilmiş durumda.

Herhangi bir engelli vatandaşımız bir markete, fırına, eczaneye, giyim mağazasına, mobilyacıya, kuaföre ve benzeri bir iş yerine alışveriş yapmak ya da hizmet almak amacıyla girmekte zorlanıyor. Çünkü çoğu zaman bir merdiven ya da benzer yükseklik engeline takılabiliyor.

Kendisi de engelli olan Semra Yazarkan bunlardan sadece biri. Yazarkan; ” Tekerlekli sandalye kullandığım için birçok iş yerine girmekte zorlanıyorum. Sürekli birilerinden yardım talep etmek zorunda kalıyorum. Benim gibi belki yüzlerce insan var. Fakat işletmeler bunların durumu dikkate almaksızın faaliyet gösteriyorlar. Bu duruma acilen müdahale edilerek engellilerin de rahatlıkla yararlanabilecekleri bir şekle sokulması lazım. Bunu da esnafların, işletme sahiplerinin inisiyatifine bırakmadan kaymakamlık, belediye gibi resmi kurumlarımızın zorunlu hale getirilmesini bekliyoruz” şeklinde konuşuyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x