Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

‘Engelliler Konusunda Ciddi Mesafe Aldık’

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin “3 Aralık Dünya Engellier Günü” münasebetiyle Fethi Gemuhluoğlu Ortaokulu Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliklere katıldı. Engelli öğrencilerin performanslarını izleyerek oyunlarına eşlik eden Başkan Şahin: “Pendik’te gönüllerden engeli kaldırarak ciddi mesafe aldık. Ama yetmez, daha çok işimiz var.” dedi.

3 Aralık Dünya Engellier günü Pendik’te kutlanmaya başladı. Kentte STK’lardan özel etğiim kurumlarına kadar çok sayıda kurum bu özel güne yönelik etkinlikler organize ediyor. Pendik Belediyesi ise Gedik Üniversityesi işbirliğiyle kentte en kapsamlı etkinlikleri gerçekleştirerek bir kez daha “Her zaman yanınızdayız.” mesajı veriyor. Etkinliklerden ilki Fethi Gemuhluoğlu Ortaokulu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Pendik Belediye Basket takımı ile Anadolu Yakası Engelli Basket Takımının gösterisiyle başlayan etkinlik Pendik Belediyesi Halk Oyunları ekibinin performansıyla devam etti. Finalde ise Gedik Üniversitesi işbirliğiyle geçtiğimiz yıllarda kurulan Fiziksel Aktivite Merkezi öğrencileri spor alanında yeteneklerini göstererek izleyenlerden büyük alkış aldı.

Başkan Şahin: “Daha yolun başındayız, yapacak çok işimiz var. ”

Programda konuşan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin engellilere yönelik desteklerini hatırlatarak “Engelli sporlarında altyapısı en güçlü ilçeyiz. Kurduğumuz Engelsiz Atölye ise istihdam açısından çok iyi bir model oluyor. Gedik Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiğimiz Fiziksel Aktivite Merkezi de Dilara Hanım’ın gayretleriyle çok iyi bir noktaya geldi. Pendik’te gönüllerden engelleri kaldırarak ciddi mesafeler aldık. Ama yetmez, daha çok işimiz var.” dedi.

“Tüm engellileri okullara aldık”

Etkinliğe katılan Pendik İlçe Milli Eğitim Başkanı Aytekin Yılmaz da yaptığı konuşmada engellilerin eğitim hayatına katılımlarının arttığını söyledi. Yılmaz, hükümetin son 10 yılda uyguladığı politikalara değinerek “Bu politikalar neticesinde Pendik’te tüm engellileri okullara aldık. İlk ve ortaokullarda, liselerde özel sınıflar oluşturduk. Bu öğrencilerin ulaşımlarını da devlet olarak biz üstlendi.” şeklinde konuştu.

Diğer program yarın Çamlık Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde

Pendik Belediyesinin 3 Aralık Dünya Engellier Gününe özel organize ettiği bir diğer program yarın gerçekleştirilecek. Çamlık Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenecek programda yine engelliler yeteneklerini gösterecek. Velilerin de katılacağı etkinlikte mini bir tiyatro oyunu da sergilenecek. Program saat 10:00’da başlayıp 12:00’de sona erecek.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x