Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ENGELLİLER İÇİN ÖNEMLİ MESLEK EĞİTİMİ FIRSATI

Pendik Belediyesi’nin düzenlediği Meslek Edindirme Kursları kapsamında engellilere yönelik İş Analistliği ve Yazılım Eğitimi başlatılıyor. Üniversite mezunu engellilere yönelik düzenlenecek kurs sonunda başarılı olanlara iş imkanı da sunulacak

Geleceği parlak bir meslek olarak kabul edilen iş analistliği ve yazılım konusunda Pendik Belediyesi ve İntertech firması örnek bir eğitim projesi için işbirliği yaptı. Engellilere bilişim sektöründe istihdam kapıları açmak üzere Tekponark’ta İş Analistliği ve Yazılım Kursu düzenleniyor. Ücretsiz olarak verilecek eğitimler esnasında kursiyerlere yemek ve servis imkanı da sağlanacak.

Eğitimler, 18 Mart – 6 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Teknopark İntertech firması labarotuvarlarında gerçekleştirilecek. Toplam süresi 45 saat olan eğitim, hafta içi belirli günlerde akşam 17.00-20.00 saatleri arasında verilecek. Eğitim sonunda sınavda başarılı olanlarla iş görüşmeleri yapılacak. Sınırlı kontenjanı bulunan eğitim için başvurular ise pendik.bel.tr adresi üzerinden online olarak alınıyor.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x