Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

EN GÜZEL ŞİİRLERİ: AŞKLARI

Üç şiir kitabı bulunan, yazar ve oyuncu Mehmet Tahmaz ile gazeteci, sunucu, tiyatro oyuncusu, ses sanatçısı, şair vasıflarına sahip Nazan Aksöz; ‘edebiyat dünyasında’ iddialı bir çift olarak birlikte yol alıyorlar

Mehmet Tahmaz ve Nazan Aksöz yaşamlarını ilçemiz Pendik’te sürdürmekte olan ve her biri sanatla hemhal olmuş bir çift.

Zaten tanışmaları da bir şiir etkinliğinde gerçekleşmiş. Birbirlerini tanıdıktan kısa süre sonra hayatlarını da, sanatlarını da birleştiren çift; destansı aşklarından aldıkları ilhamla, sanat istikametli yolculuklarına tempolarını artırarak devam ediyorlar.

Çeşitli dizilerde önemli roller alan, gazetelerde köşe yazıları yayımlanan ve kelimenin tam anlamıyla bir şiir emekçisi olan Mehmet Tahmaz, 2017 yılında yayımladığı ‘Yaşama Tutunmak’ adlı şiir kitabından sonra (2020’de ikinci baskısı da yapıldı) 2019 yılında ‘Göç Yolları’, 2020 yılında da ‘Kirpiğe Gizlenmiş Yaşlar Gibisin’ isimli üçüncü şiir kitabını da okurlarıyla buluşturmuş.

İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm önlisans bölümünden, ardından da Marmara Üniversitesi İngilizce Ekonomi Lisans Bölümü’nden mezun olan Nazan Aksöz; eğitim hayatını Nişantaşı Üniversitesi Dış Ticaret Uzmanlığı’nı da başarıyla tamamlayarak sürdürmüş. 1994 yılında Hürriyet gazetesinin ‘Genç Gazeteci Adayları’ yarışmasında 2’incilik ödülünü alan Aksöz; tiyatro, spikerlik, diksiyon, artikülasyon eğitimleri de almış. Kimi zaman tiyatroda bir oyuncu, kimi zaman konserlerde korist ya da solist olarak sahnelerde karşımıza çıkan Nazan Aksu, bu renkli kişiliğini; eşi Mehmet Tahmaz ile tanıştıktan sonraki dönemde yayımlattığı (2020) ‘Ses Telinden Bam Teline’ adlı şiir kitabı ile taçlandırmış.

Mehmet Tahmaz ve Nazan Aksöz çiftine yürüdükleri bu yolda başarılarının ve mutluluklarının daim olmasını diliyoruz.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x