Dünya Haber Girişi : 18 Nisan 2023 13:50

ELEMENTS – TCLGreen Horizon Sergisi, Milano Tasarım Haftası’nda sergileniyor

ELEMENTS – TCLGreen Horizon Sergisi, Milano Tasarım Haftası’nda sergileniyor

Milano Tasarım Haftası boyunca açık olacak 'ELEMENTS – TCL Green Horizon' standında ziyaretçiler, tabiatın dört elementi olan toprak, su, ateş ve hava ile irtibatlı eşsiz tecrübeler yaşayacak.

TCL, herkes için daha sürdürülebilir bir gezegeni desteklemeyi amaçlayan global teşebbüsü TCLGreen'den aldığı ilham ile Milano Tasarım Haftası'nda, “ELEMENTS – TCL Green Horizon” özel stant alanını açtı. Ziyaretçiler, bu stantta eşsiz bir halde hazırlanmış çeşitli tecrübelere katılmanın yanı sıra TCL Avrupa'nın 2023 eser yelpazesini de yerinde görebilecek.

TCL X-Lab Tasarım İnovasyon Merkezi Müdürü Tiago Abreu açıklamasında, “Milano Tasarım Haftası'na katılmaktan ve TCLGreen global kampanyamız aracılığıyla en son yeniliklerimizi sunmaktan memnunluk duyuyoruz. 'ELEMENTS – TCL Green Horizon' standı, tabiatın her vakit nasıl en büyük ilham, yaratıcılık, yenilik ve teknoloji kaynağı olduğunu ve olmaya devam ettiğini gösteriyor. Sürdürülebilir sanat yapıtları ve teknolojinin sağladığı sürükleyici tecrübeleri bir ortaya getiren bu stantta, ziyaretçileri her biri tabiatın elementleriyle kontaklı eşsiz bir his uyandırmak için titizlikle tasarlanmış element temalı dört kısma davet ediyoruz.” dedi.

Toprak elementini tasvir eden bahçeden çeşide başlayan ziyaretçiler, gelişimi ve gezegenimizin tüm kaynaklarının bedelini simgeleyen TCLGreen heykeli tarafından karşılanıyor. Yol daha sonra iç yerde, irtibat ve fikir akımlarının birleşimini temsil eden Su elementine açılıyor. Merdivenlerden üst çıkıldığında ise ateş elementi ortaya çıkıyor. Uygarlığın sembolü olan ateş, TCL'in kalbinde yatan inovasyon ruhunu temsil ediyor. Son olarak, hava elementinin karşıladığı ziyaretçiler burada nefes alma, rahatlama ve stanttaki tecrübelerini tekrar düşünme imkanı buluyor. Ziyaretçiler çeşidi tamamladıklarında, gezegenimizin elementleriyle ahenk içinde döngüyü tamamlamanın verdiği beğenilen bir his yaşıyor.

TCL'in Milano Tasarım Haftası'nda uzunluk göstermesi, şirketin TCLGreen global kampanyasının öncülük ettiği çevresel, toplumsal, yönetişim (ESG) seyahatinde bir diğer kilometre taşını da temsil ediyor. TCLGreen birinci defa 10 Eylül 2022'de İtalya'nın Roseto Degli Abruzzi kentinde başlatılmıştı. TCL, teşebbüsün ruhunu somutlaştıran çarpıcı TCLGreen heykelini yaratması için Birleşik Krallık Mimarlar Odası üyesi sanatçı Kevin Chu ile iş birliği yapmıştı.

Otların saplarından ilham alan heykel, TCL tarafından sağlanan binden fazla atılmış devre kartı kullanılarak, elektronik eserlerin geri dönüşümünün zorlukları konusunda halkı yaratıcı ve sanatsal bir biçimde hassas hale getirmek için yapıldı. TCLGreen teşebbüsü ve bu teşebbüsün yaratıcı vizyonu Warner Bros. Discovery ile iş birliği içinde hayata geçirildi. Bu sefer TCLGreen, sürdürülebilir bir ömür usulüne giden yolda ziyaretçilere ilham vermek için dünyanın önde gelen tasarım fuarı Milano Tasarım Haftası'nda bildirisini tekrar veriyor.

TCL’in yeni eser serisi de şirketin sürdürülebilirlik alanındaki uğraşlarının değerli örneklerini oluşturuyor. TCL, EPS ambalajlarını hava sütunu ve kraft kağıt üzere hafif, yenilenebilir ve toksik olmayan alternatiflerle değiştirerek kıymetli bir atık kaynağı olan ambalajlarını daima düzgünleştiriyor. Ayrıyeten ambalajların boyutunu ve tartısını azaltarak nakliye kaynaklı sera gazı emisyonlarının azaltılmasına da yardımcı oluyor. Son olarak daha kolay, daha az renkli ambalaj dizaynlarının yanı sıra su ve soya yağı bazlı mürekkeplerin kullanılması, sert baskı kimyasallarının kullanımını da azaltıyor.

TCL Technology’nin 2022 yılındaki ESG Raporu’na nazaran şirket etrafın korunması için toplam 1,04 milyar dolar yatırım yaparken 229,53 milyon ton su tasarrufu sağladı ve geri dönüştürülen su kaynaklarının ölçüsü 54,64 milyon tona ulaştı. Geri dönüştürülen atık ölçüsü ise 81 bin 865 ton oldu. Ayrıyeten, TCL 2025 yılına kadar sera gazı emisyonlarını yüzde 18, su tüketimini yüzde 27, güç tüketimini yüzde 13, doğal gaz tüketimini yüzde 70 ve EPS tüketimini yüzde 10 azaltmayı hedefliyor.

TCL, Avrupa'da döngüsel iktisadın tamamlanmasını teşvik etmek için ham husus ve ambalaj gereçlerinin tedarikinden üretime ve bileşenlerin geri dönüştürülebilirliğine kadar kullanıcı ihtiyaçlarını, beklentilerini ve düzenlemelerini kapsayan katı bir eko-derecelendirme sistemi olan Eco Rating etiketleme programının da destekleyici taşınabilir markasıdır.

Hibya Haber Ajansı