Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Ekonomide Kumar Olmaz

Pendikli İş İnsanı Kenan İlten, ekonomide istikrarın ve açıklığın esas olduğunu ifade ederek, ‘şu gitsin, yerine kim gelirse gelsin’ şeklinde belirsizlik içeren bir yaklaşımın bu esasa ters düştüğünü söyledi.

Türkiye ölçeğinde hizmet veren ve ürettiği otomobil iç dizayn malzemelerini yurt dışına da ihraç ederek, ülke ekonomisine katkıda bulunan Karadağlar Oto Dizayn şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Kenan İlten, gazetemize bir değerlendirme yaptı.

Siyaset – ekonomi ilişkisine vurgu yapan İlten; “ Ekonomide başarılı olamayan hiçbir siyasi yapı uzun süre iktidarda kalamaz.

Pandemi dönemi ile birlikte dünya ölçeğinde bir krizin yaşanmakta olduğu malum. Bu krizden ülkemiz de olumsuz etkilenmekte.

Türkiye ölçeğinde, yaşanan sıkıntıları mevcut iktidarın yönetimine bağlayan muhalefet kanadı; bu durumu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsına da fatura ederek, ülke kamuoyuna  ‘o gitsin de, kim gelirse gelsin’ anlayışını pompalamakta.

Bu noktada altını çizerek ifade etmek isterim ki, ekonomide kumar olmaz! eğer eleştiriyorsanız, çözüm önerinizi de beraber sunmanız gerekir. Çünkü ekonomide ‘ bakalım ne olacak ‘ şeklinde ‘belirsizlik’ barındıran bu yaklaşım ‘kumar’ oynamak gibi bir şey olur ve kabul görmesi mümkün değildir.

İş dünyasının ve vatandaşın beklentileri daha çok, istikrarın korunması ve iyileştirmeye yönelik politikaların hayata geçirilmesi yönündedir” dedi.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x