Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

E-BELEDİYEDE ESNAFI RAHATLATAN UYGULAMA

Pendik Belediyesi’nin teknolojiye yaptığı yatırımlar, işyeri ruhsatı almak isteyen vatandaşların işini kolaylaştırdı. Artık başvurular E-Belediye üzerinden yapılabilecek. Böylece esnaf, belge peşinde koşmak ve dükkanını bırakarak belediyeye gitmek zorunda kalmayacak.

E-Belediye’de yeni uygulama sayesinde Pendik’te İşyeri Ruhsatı Başvuruları da dijital oldu. E-Devlet şifresiyle E-Belediye Uygulaması’na giren esnaf, İş yeri ve Çalışma Ruhsatı Başvurusu’nu artık online olarak yapabiliyor.  E-İmar, E-Yapı Denetim ve E-Eksper gibi uygulamalarla iş süreçlerini hızlandıran Pendik Belediyesi’nin son olarak hizmete sunduğu E – İşyeri Ruhsatı Uygulaması da esnafı belediyeye gelmekten kurtarıyor. Bu işlem için daha önce belediyeye gelerek Beyaz Masa’ya başvuru yapan iş yeri sahipleri, iş yerinden ayrılmadan daha kısa sürede ruhsat sahibi olabilecek.

Esnafa Mobil Zabıta desteği

Bu yıl Ruhsat Denetim Birimi de, mobilleşen Zabıta Müdürlüğü bünyesine entegre edildi. Mobil Zabıta Ekipleri, bölgelerinde faaliyet gösteren esnafın bu konuda yardımcısı olacak. Ruhsat Başvuru Beyan Formu ve evrak listesini Mobil Zabıta Ekipleri işyerinde esnafa teslim edecek.

Kaçak işyerlerinin önüne geçilecek                         

Yeni sistem, dükkanını bırakamadığı için ruhsat alamayan esnafa büyük kolaylık sağlayacak. Böylece işyeri ruhsatı sayısının artırılması ve kaçak işyerlerinin de önüne geçilmesi hedefleniyor.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x