Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Durağın adı var kendi yok!

Sahil yolu üzerinde hizmet veren ( inşaatı devam eden yer altı otoparkının yanında ) Pendik – Bostancı – Kadıköy hattı dolmuş durağı kelimenin tam anlamı ile ’emaneten’ bir durak görünümünde

30 Minibüs ile çalışılan durakta (!) yolcuların yağmurdan ya da güneşten korunarak bekleyebilecekleri bir şemsiyelik, oturabilecekleri bir düzenek yok.
Burada hizmet veren şoförlerin de, taksi duraklarında olduğu gibi tuvalet, su vb. ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, özel eşyalarını koyabilecekleri bir kabin mevcut değil.
Gazetemize konu ile ilgili sıkıntılarını dile getiren dolmuş şoförleri; eski durak noktasının değiştirilmesinden dolayı da mağduriyet yaşadıklarını ifade ediyorlar.
“Bizim yolcularımız ağırlıklı olarak feribottan inen yolcular. Eskiden tam feribotun karşısında hizmet veriyorduk. Şimdiki yerimiz bu noktadan çok uzak. Bu durum, yolcuların bizi fark etmemelerinden dolayı farklı alternatiflere yönelmelerine , dolayı ile ekonomik olarak zararımıza yol açmakta” şeklinde konuşan şoförler büyükşehir belediyesinden sorunlarına çözüm talep ediyorlar.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x