Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DÜNÜN VE BUGÜNÜN GENÇLERİ BULUŞTU

Yaşlılar Haftası, dünün gençleri ile bugünün gençlerini buluşturdu.  Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün  öğrenciler ve  küçük sporcularla birlikte ilçedeki huzurevlerine yönelik düzenlediği etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı.

18-24 Mart tarihleri Dünya Yaşlılar Haftası olarak kutlanıyor.  Hayatlarının bu döneminde aileleriyle veya tek başına yaşamını devam ettirenler olduğu gibi  çeşitli nedenlerden dolayı huzurevlerinde kalan çok sayıda vatandaş da  bulunuyor.  Pendik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü de Yaşlılar Haftası dolayısıyla ilçedeki iki huzurevinin sakinlerine yönelik program düzenledi.

Duygu dolu anlar yaşandı 

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü personelinin  Çamçeşme İmam Hatip Ortaokulu ve Rauf Denktaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte yaptıkları ziyaret  duygu dolu anlara sahne oldu.  Bazı huzurevi sakinlerinin bu ziyaret esnasında  gözyaşlarını tutamadıkları görüldü. Sıcak ve samimi bir ortamda hal hatır soruldu, sohbetler edildi.  Dünün gençlerinden bugünün gençlerine hayatın değerini bilmeleri konusunda nasihatlar yapıldı. Yaşlıları daha iyi anlamak ve hayatı paylaşmak adına yapılan ziyaretin ardından  günlerine renk katacak neşeli bir organizasyon da gerçekleştirildi. Canlı müzik eşliğinde dans eden yaşlılar eğlenceli bir gün yaşadı.

Küçük sporculardan çiçeklerle sürpriz

Pendikspor U11 ve U12 takımları da bir başka huzurevinin sakinleriyle buluştu. Pendik Belediyesinin düzenlediği etkinlikte ellerinde çiçeklerle sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren küçük sporcular, tek tek yaşlılarla görüştü, onlara çiçek verdi.  Futbol takımlarının ziyareti,  huzurevi sakinlerini oldukça memnun etti.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x