Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DÖRT ROMANI ONLINE YORUMLADILAR

Pandemi döneminde yüz yüze toplantılara ara veren Pendik Okuma Grubu toplantılarına online olarak devam etmeye başladı.

2013 yılından bu yana her ay Nobel Edebiyat Ödülü almış bir yazarın romanını okuyarak tahlil eden  Pendik Okuma Grubu üyeleri, yüz yüze toplantılara pandemi süreci ile birlikte ara vermişti. (Türkiye’de eserleri yayımlanan Nobel ödüllü yazarlar tamamlandığı için artık Cumhuriyet Dönemi Türk ve diğer ülkelerin önemli yazarlarının romanları okunuyor)

Bu buluşmalara eylül ayı itibari ile online toplantı yapılarak zoom üzerinden devam edildi. Bu şekilde arka arkaya iki toplantı gerçekleştirildi.

Pendik Okuma Grubunun online toplantısına; Metin Yazıcı, Kadri Deniz, Aysen Eraydın, İrfan Seval, Funda Özkan, Sadife İlen Lima, Ezgi Yiğit, Elif Kırnak katıldı.

Online toplantıların ilkinde; 2018 yılında Nobel Ödülü alan Polonyalı Yazar Olga Tokarczuk’un ‘Koşucular’, Kırgızistanlı Yazar Cengiz Aytmatov’un ‘Gün Olur Asra Bedel’ adlı romanları yorumlandı.

Yapılan ikinci toplantıda ise Panait Istrati’nin ‘Arkadaş’ ve Sabahattin Ali’nin ‘İçimizdeki Şeytan’ adlı romanları tahlil edildi.

Pendik Okuma Grubu önümüzdeki süreçte Yazar Tarık Dursun’un ‘Alçaktan Uçan Güvercin’, Emily Brontë’nin ‘Uğultulu Tepeler’, Hıfzı Topuz’un ‘Taif’te ölüm’ romanlarını da online olarak yorumlanacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x