Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DÖNÜŞÜMLE EĞİTİME 6 MİLYON DEFTER

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Sıfır Atık Projesi kapsamında Esenler Belediyesince yürütülen Esenler Oruç Reis İlkokulu’ndaki “Dönüşümle Eğitime 6 Milyon Defter” etkinliğine katıldı.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, Esenler’de düzenlenen geri dönüşüm programına katıldı. Programa İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya, Esenler Belediye Başkanı Sayın Mehmet Tevfik Göksu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı,  Esenler Kaymakamı Sayın Adil Karataş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Sayın Osman Nuri Kabaktepe,  yöneticiler, öğretmen, öğrenci ve velilerimiz katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, 4 öğrenci ile velileri, defter kaplama yarışmasına katıldı.

Esenler’de geri dönüşüm tesislerinde tamamen atıkların ayrıştırılmasından elde edilen gelirle 12’nci yılında 6 milyona ulaşan defterlerden 500 bini, Bakanımız Mahmut Özer’in katılımıyla gerçekleşen programda, ilçede eğitim gören 90 bin öğrenciye dağıtıldı.

Yatırımlar ve Eğitimin Kalitesi

 Törende konuşan Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2002’de çıkılan yolda sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin dört bir köşesinde eğitim-öğretimle ilgili çok ciddi yatırımların yapıldığını söyledi. Bakanımız Özer “Türkiye’de eğitimin ve öğretimle ilgili çok ciddi yatırımlar yapıldı. Okul sayılarımız arttı. Türkiye’de 850 bin dersliğimiz var. Derslik sayısı son 19 yılda yüzde yüz 32 arttı. 2002’de 500 bin öğretmen varken, bugün 1, 2 milyon öğretmenimizin olduğu eğitim sisteminden bahsediyoruz.  Eğitimin kalitesinin artması için ciddi yatırımlar yapıldı. Derslik başına düşen öğrenci sayısında ciddi düşüşler oldu. Bu düşüşlerin hepsi kaliteyle ilişkili. Okul öncesi eğitimde ciddi yol katledildi. Eğitimde kalitenin ihmal edilmediği bir dönemdeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman yanımızda oldu.” şeklinde konuştu.

Eğitim yatırımlarının özellikle OECD’nin yaptığı uluslararası öğrenci başarı araştırmalarına da yansıdığını ifade eden Bakanımız Özer, en son yapılan PISA Uluslararası Öğrenci Başarı Araştırması’nda Türkiye’nin Türkçe, matematik ve fen okuryazarlığında puanını en fazla artıran dünyadaki birinci ülke olduğunu anlattı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x