Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DÖNÜŞÜM DE YATIRIM DA BAŞLIYOR

Pendik Belediyesi tarafından imara kavuşturulan Yayalar 5. Bölge’de 1.200 tapunun dağıtımına başlandı.  Tapularını alan vatandaşlar kentsel dönüşüm sevinci yaşarken, bölge imar uygulaması sonucunda pek çok kamu yatırımına da kavuşacak. 

Tarla vasfında olan toplam 50 hektarlık yerleşim alanı, Pendik Belediyesi’nin yürüttüğü imar uygulamaları sonucu tapuya kavuştu. 1.200 hak sahibine tapuları 12 Mart’tan itibaren dağıtılmaya başlandı. Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne gelerek işlemlerini tamamlayıp tapularını alan vatandaşlar, riskli yapılarını kentsel dönüşümle yenileme, arsalarında da yapılaşma hakkına sahip oldu.

Tapu almaya müteahhitle geldiler

Tapuların dağıtımıyla birlikte bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları da hız kazandı. Bazı vatandaşlar Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden tapularını almaya müteahhitlerle birlikte geldi.   Yeni tapu sevinci yaşayan Güleser Bayraklı ve oğluna Müteahhit Cengiz Özkaya da eşlik etti. Özkaya, başka bir vatandaşın da vekaleten tapusunu alırken bölgede dönüşüm için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.  Tapusunu alan bir diğer vatandaş Ali Rıza Bil de, “Binamız çok eski, inşallah bizimki de artık dönüşüme girer” diyerek yeni binada oturmak istediğini dile getirdi.

28 bin metrekarelik park alanı ayrıldı

Kentsel dönüşüm modeli baz alınarak 50 hektarlık alanda gerçekleştirilen imar uygulaması sonucu, geniş yollar ve bölgenin değerine değer katacak kamu hizmet alanları oluşturuldu. Yayalar 5. Bölge’ye kazandırılan yatırım alanları şöyle:

-1.679,91 m² Alanlı 1 Adet Anaokulu Alanı

-6.716,45 m² Alanlı 4 Adet Dini Tesis Alanı

-28.077,00 m² Alanlı 5 Adet Park Alanı

-4.484,03 m² Alanlı 1 Adet Sağlık Tesis Alanı

-3.054,20 m² Alanlı 1 Adet Belediye Hizmet Alanı

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x