Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DOĞRU ADAY CHP’Lİ ADAYDIR

 

CHP Belediye Başkan Aday Adayı Bahri Olgun: “Bizim hedeflediğimiz şey, sadece başkanlığı kazanmaktan ibaret değildir. Biz CHP’nin yaşam felsefesini, insana ve hayata bakış açısını da iktidar yapmak istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Pendik Belediye Başkan Aday Adayı Bahri Olgun, aday belirleme aşaması ile ilgili olarak gazetemize bir değerlendirmede bulundu.

Olgun değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

“Önümüzde CHP’nin kazanması gereken bir yerel seçim var.  Bu noktada şu önemli ayrıntıya özellikle değinmek isterim. Parti olarak, biz seçimlerde sadece başkan seçmeyeceğiz. İktidar yapmak istediğimiz şey öncelikli olarak, CHP’nin hayata geçirmek istediği politikalardır. Bunu ancak; geçmişiyle, yaşam biçimiyle, bilgi, birikim ve donanımıyla gerçekten CHP’li olan, bu partinin öz evlatlarından biri hayata geçirilebilir.

Dolayısıyla örgütümüzün, başkan adayını belirlerken esas alması gereken kriter; seçilecek kişinin sözde değil, özde CHP’li olmasıdır.

Daha önceki süreçlerde gördük ki; parti kimliğini taşımayan, örgütün içinden yetişip çıkmamış adaylarla bu iş olmuyor. Seçim de kazanılmıyor. Bu tip adaylar partililerimizin de içine sinmiyor. Üstelik seçimi kaybetmekle kalmayıp, kurumsal imajımızı da zedeliyoruz.

Örgüt üyelerinin tamamına yakınının da bu bakış açısına sahip olduğunu ifade eden Bahri Olgun, “Adaylık noktasında kendinizi şanslı görüyor musunuz?” şeklindeki sorumuzu da şöyle cevapladı.

“Aday seçilir miyim, seçilmez miyim orasını bilemem. Ama kendimle ilgili olarak bildiğim ve iftihar ettiğim şey şudur: Ben bu partinin devrimci geleneğinden gelen, örgütün her kademesinde uzun yıllar görev yapmış ve yetişmiş biriyim. Yani ailenin öz evladıyım. Biraz amiyane olacak ama; pazara kadar değil, mezara kadar CHP’liyim.”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x