Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DEV SPOR KOMPLEKSİNİN İHALESİ 13 KASIM’DA

Kaynarca Mahallesi sakinlerinin merakla beklediği dev spor kompleksinin ihalesi 13 Kasım’da yapılacak. Yüzme havuzu, fitness, basketbol, tekvando, jimnastik ve çok amaçlı spor salonlarının yer alacağı kompleksin 600 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Büyük bir merakla beklenen Kaynarca Spor Kompleksi’nin proje ve ihale hazırlıkları tamamlandı. Toplam 11 bin 582 metrekare alana sahip olacak dev spor kompleksinin ihalesi 13 Kasım’da yapılacak. Kaynarca Mahallesi’nde D – 100 (E – 5) kenarına inşa edilecek kompleks içerisinde yüzme havuzu, fitness, basketbol, tekvando, jimnastik ve çok amaçlı spor salonlarıyla birlikte İSMEK ve kütüphane yer alacak. Ayrıca komplekste bir de kapalı otopark olacak. Kompleksin inşasının yer tesliminden itibaren 600 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Projelere bir bir başlanıyor

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in kamuoyuna duyurduğu 14 spor kompleksi projesinden 4’ünün inşasına başlandı. Güllübağlar, Kavakpınar, Sanayi ve Yayalar spor komplekslerinin inşaları devam ediyor. İçerisinde yüzme havuzu bulunacak Kaynarca Spor Kompleksi’nin inşasına ihale sürecinden hemen sonra başlanacak. Esenyalı Yüzme Havuzu, Çınardere Spor Kompleksi, Çamçeşme Basketbol Salonu, Çamçeşme Kapalı Yüzme Havuzu, Sapanbağları Kapalı Yüzme Havuzu, Yenişehir Spor Kompleksi, Çamlık Kapalı Yüzme Havuzu ve Ahmet Yesevi Mahallesi’nde 2 spor kompeksinin proje çalışmaları ise devam ediyor.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x