Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

DENİZ AYDEMİR: AKP ANAP GİBİ ERİYECEK  

Aydemir, “Geçmişte ANAP da şaşaalı bir dönem yaşadı. Ama ekonomideki başarısızlıklar, yolsuzluk iddiaları, güç zehirlenmesi partinin sonunu getirdi. AKP için de durum böyle olacak” diyor

 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, gündemle ilgili olarak gazetemize bir değerlendirme yaptı.

AK Parti’nin bir çöküş sürecine girdiğini, zorunlu ittifaklarla iktidarda kalmaya çalıştığını ifade eden Aydemir, şu sözlere yer verdi: “AKP 16 yıldır ülkede, 24 yıldır da yerel yönetimlerde iktidar.

Bu süreç içerisinde başarılı işleri de oldu şüphesiz.

Ama AKP’de güç zehirlenmesi, iktidar sarhoşluğu erken başladı. ‘Geçmişin mücahitleri müteahhit oldu’ söylemi de, bu zehirlenmenin, sarhoşluğun zirveye çıktığını gösteren bir söylem olarak ortaya çıktı.

AKP’nin şaşaalı dönemleri artık sona ermiştir. Geçmişte de, ANAVATAN Partisi zirve yapmış bir partiydi. Fakat dibe çakılıp, siyasi tarih sahnesinden çekildi.

AKP’nin dış politikadaki hatalı hamleleri, ekonomideki başarısızlığı, ardı arkası kesilmeyen yolsuzluk iddiaları, giderek daha baskıcı hale gelen totaliter tavrı, ayırımcı zihniyeti; bu partinin de sonunu hızlandırmıştır. AKP tıpkı geçmişteki ANAP gibi tükenecek, siyaset sahnesinden çekilecektir.

AKP’nin 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde büyük şehirler başta olmak üzere birçok yerde seçimi kaybetmesi, bir erken genel seçimi kaçınılmaz kılacaktır. Bu da Türkiye için, yeniden bir ‘beyaz sayfa’ açılmasını sağlayacaktır”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x