Gündem Haber Girişi : 30 Mart 2023 15:50

Demokrat Partili Çevik: “Bu ülkede atalarımızın kanı, bizlerin ise alın teri var”

Demokrat Partili Çevik: “Bu ülkede atalarımızın kanı, bizlerin ise alın teri var”

“Gitgide radikalleştiler” 

“Cumhuriyetimizin 100. yılında Cumhur İttifakının Türkiye için vaat ettiklerine baktığımızda korkunç bir tablo ile karşı karşıya kalıyoruz” diyen Çevik, “Üstelik bu tablo yeni de değil. 2017 referandumu ile beraber otoriterleşen ve radikalleşen bir yönetici kadro ve siyasi anlayış hakim olmuştu. Bugün ise bu radikal anlayış Cumhur İttifakına son katılanlarla beraber iyice ete kemiğe bürünmüştür. Adeta Cumhur İttifakı Taliban İttifakı olmuştur.” diye konuştu.

“Toplumun her kesimini ayrıştırıyorlar” 

İktidara geldiklerinden bu yana milleti ayrıştırmaya devam ettiklerini söyleyen Çevik, şöyle devam etti:

“Emekli ile çalışanı, öğretmen ile öğrenciyi, Sünni ile Alevi’yi, tabip ile hastayı, vatanımızda yaşayan tüm etnik kimlikleri birbirine kırdırdığı üzere artık de erkekle bayanı birbirine kırdırtmak peşindeler. Aileyi bu biçimde mi koruyacaksınız? Bütün bunların yanı sıra, yan yana geldikleri radikal ve marjinal yapılar karma eğitimi de sakıncalı görüyormuş. Onların konusu eğitim değil! O denli olsa gerçek eğitim sorunlarından bahsederlerdi. Öğrencinin vahim durumu ortada. 240 bin liseli genç Açık Öğretime geçmiş. Zira servis parası, dolmuş parası, yemek parası, araç gereç parasına aileleri para yetiştiremiyor. Tıpkı vakitte birçok çocuğumuz da çalışıp ailesine bakmak zorunda kalıyor. 150 bin üniversite imtihanına girerek doktorluk, diş hekimliği, eczacılık, mühendislik üzere en sıkıntı kısımları kazanmış öğrencimiz üniversiteye kayıt yaptıramamış. Zira üniversite eğitimlerini karşılayacak paraları yok!”

Milletin affetmeyeceğini ifade eden Çevik, “İsrail bile pankart açıyor Türkiye olmak istemiyoruz diye. Bizi düşürdüğünüz hale bakın, utanın! Tabi utanç, merhamet, akıl sizde kaldı ise.” ifadelerini kullandı.

“Peki, biz Demokrat Parti olarak ne diyoruz?” 

Demokrat Parti olarak kadın-erkek herkesin müreffeh olduğu, herkesin güvende olduğu bir Türkiye istediklerini belirten Çevik, “Kadını siyasetin ve siyasetçinin bir yapay gereci olmaktan çıkaracağız diyoruz.  Kadına üstten bakarak bu baskı hangi mahalleden gelirse gelsin ona ne yapması gerektiğini söyleyen her bakış açısını reddediyoruz. Aile içinde bayanın statüsünü teminat altına alıyoruz. Engelli, bayan ve çocuklara sıhhat hizmetlerini fiyatsız, muhtaçlık halinde yerinde vereceğiz. İster kırsalda ister metropolde olsun çalışma hayatına girmek isteyen bayanın mesleksel marifetlerini geliştireceğiz. Mobbinge müsaade etmeyeceğiz. Konut hanımının da çalışanın da finansal, dijital ve mevzuat açıklarını gidereceğiz. Eşit işe eşit fiyat diyeceğiz. Şiddete ve şiddetin her çeşidine sıfır tolerans diyeceğiz. Bayana yönelik şiddet davalarına bakan özel yetkili mahkemeler ve Yargıtay’da farklı bir ceza dairesi kuracağız.” biçiminde konuştu.

Hibya Haber Ajansı