Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

D-100 KARAYOLU 5 ŞERİTLİ OLUYOR

İBB ekipleri E-5 olarak bilinen D100 karayolunda kapsamlı yol genişletme çalışması başlattı. Çalışma kapsamında her gidiş yönü 3+ 2 yan yol şeklinde genişletiliyor. Toplamda 10 şeride çıkacak düzenleme sonrası yoğun trafiğin hissedilir ölçüde azalması bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Pendik Belediyesinin kentteki trafiği rehabilite etmeye yönelik yatırım ve projeleri tek tek hayata geçiyor. Son olarak İBB, E-5’te kapsamlı bir yol genişletme çalışması başlattı. Pendik’ten Çayırova’ya kadar süren çalışmalarda kavşaklar arasındaki tüm yollar  3 anayol + 2  yanyol şeklinde genişletiliyor. Bir başka ifadeyle her bir yöne gidiş 5 şeride toplamda ise 10 şeride çıkıyor. Sonbaharda bitirilmesi hedeflenen yol genişletme çalışmasıyla özellikle akşam saatlerindeki iş çıkışı trafiğinin oluşturduğu yoğunluğun önüne geçilmesi hedefleniyor.

Üst geçitlerin yerleri değişecek ve yenilenecek

Pendik Belediyesiyle koordineli şekilde süren çalışmalar kapsamında yaya üst geçitleri de yenilenecek. Kaynarca yaya üstgeçidi dahil Tersane Köprüsü’ne kadar 4 üstgeçit, yayaların yürüme mesafelerini daha da kısaltacak şekilde yeni yerlerinde hizmet verecek.  Yakın zamanda başlayacak yenileme çalışması kapsamında Tersane Köprüsü’ndeki yaya sirkülasyonunun güven içinde sağlanması için yaya geçitleri yapılacak.       

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x