Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CUMHURİYET HALK PARTİSİ (CHP) 97 YAŞINDA

Kurtuluş Savaşı’nı örgütleyen ve yürüten; Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923’te kurulan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 97’nci yıl dönümü kutlandı

CHP Pendik ilçe örgüt üyeleri, partinin 97.kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Dr. Tahsin Arcan Parkı’ndaki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anıtının önünde çelenk töreni gerçekleştirdi.

Partinin önemli isimlerinin yer aldığı programda konuşma yapan CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak; “Bizler temellerini 4 Eylül 1919’da Sivas Kongresi’nde attığımız, 9 Eylül 1923’te kurduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugünkü mirasçılarıyız. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin emperyalizm karşısındaki kararlılığını, Kuvâ-yi Milliye’nin işgal orduları karşısındaki azmini, 97’nci kuruluş yıl dönümümüzde de yüreğimizde taşıyoruz. Mücadelemiz hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi’nin mimarları olarak size ve silah arkadaşlarınıza, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x