Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan fahiş fiyatlara el atıyor

Temel gıda fiyatlarında yaşanan artışın önüne geçmek için harekete geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kooperatif marketlerin regüle edilmesi ve sayılarının artırılması için çalışma yapıldığını söylediği ifade edildi.
Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşların bütçesi temel gıda fiyatlarında yaşanan fahiş artışın ardından iyice daraldı. Bu konuda esnafları uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan atılacak adımlar için karar verdi. Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre Erdoğan’ın, AK Parti kurmaylarına “Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketler regüle edilecek. Bunların sayısının arttırılması için planlama yapılıyor” dediği ifade edildi.
SAYILARI ARTIRILACAK
AK Parti kurmayları yapılan son toplantıda sebze ve meyve fiyatlarında yaşanan son durumu gündeme getirdi ve bu durumun vatandaşları ciddi manada etkilediğini ifade etti. Bunun üzerine konuşan Erdoğan’ın Tarım Kredi’ye ait kooperatif marketlerin regüle edileceğini ve sayıların arttırılması ile ilgili bir çalışma yapıldığını söylediği ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın marketlerdeki rekabeti dengelemek için çalışma yaptığını ifade etti. Erdoğan, sayıları günden güne artış gösteren zincir marketlerin, küçük işletmeleri ve vatandaşları etkilediğini söyledi.

KÜÇÜK ESNAF VE VATANDAŞ KORUNCAK
Erdoğan zincir marketlerin fiyatları belirleyici duruma gelmesinin öne geçileceğini belirttiği ve perakende yasasıyla birlikte vatandaş ve küçük esnafın korunacağını söylediği ifade edildi.

YENİ ANAYASA
Gündemde sıcak bir konu olarak durun yeni Anayasa çalışmalarına ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “sivil ve “devrim” niteliğinde olacağına vurgu yaptığı belirtildi.

BÜYÜK KONGRE NİSAN AYINDA
Kongrelerin son durumuna ilişkin yapılan değerlendirmede AK Parti’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nin nisan ayında yapılmasının planlandığı kaydedildi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x