Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN EN İYİ DİLEK: İYİ DERSLER OKULLARI

Pendik Şeyhli’de geçtiğimiz yıl açılan İyi Dersler Okulları,  Türkiye’de ilk defa uygulanan AYDD eğitim modeli ile annelerin ve babaların en büyük hayali olan; en az iki dille iletişim kurabilen, evrensel değerlere bağlı, teknolojiyi iyi ve verimli kullanabilen, doğaya saygılı evlatlar yetiştirmeyi amaçlıyor

Milletlerin gelenekleri farklı olabilir. Ama değişmeyen tek bir kural var.  İyi her zaman, her yerde iyidir.

Biz de; eğitimdeki en iyileri bir çatı altında toplayabileceğimiz, en iyiyi; en doğru, en yeni yöntemle öğretebileceğimiz bir okul açmayı hayalettik.

Bu hayali ülkemizin en büyük yayın kuruluşlarından biri olan Eksen yayıncılığın tecrübesiyle birleştirdik.

Ve sadece en iyilerin oluşturduğu bu eğitim hareketine bir öğretmenin, bir anne-babanın çocuğuna her gün bıkmadan usanmadan söyleyebileceği en güzel dileğin ismini verdik.

İyi Dersler Okulları…

İyi Dersler Okulları en iyiden aldığı bu kuvvetle 2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmet vermeye başladı.

Kısa Sürede Türkiye Genelinde 11 Kampüs

Yola çıkarken biz biliyorduk. İyiyi sadece iyiler anlar.

Ve öyle de oldu. Kısa sürede ülke genelinde anaokulundan liseye kadar kampüs sayımız toplam 11’e çıktı.

Kısaca AYDD Eğitim Modeli

AYDD Eğitim Modelinde Akademik Gelişim

AYDD modeli ile öğrenciler öğrenmenin gerçek olan tadına ulaşır.  Hayatlarını olumlu yönde değiştirebilecek bilgileri merak ederler. Buldukları bilgileri sorgularlar. Farklı farklı branşların pencerelerinden bu bilgileri incelemeye çalışırlar. Bu bilgilerden yeni bilgilere ulaşmak için denemeler yaparlar. Ve ürettikleri yeni bilgileri hayatın ta kendisi olan okullarında hayatla ilişkilendirirler.

AYDD Eğitim Modelinde Yetenek Gelişimi

AYDD eğitim modeli, öğrenci yeteneklerinin keşfedilmesinde, geliştirilmesinde ve yönetilmesinde kendine özgü yaklaşımlarıyla diğer eğitim modellerinden ayrılır. Sadece İyi Dersler Okullarında ve Eksen Okullarında uygulanan bu eğitim modeli, öğrenci yetenek yönetimini batılı eğitim modelleri ile aynı paralellikte algılar. AYDD eğitim modeli; yetenekleri, öğrencilerin kariyer planlamalarında kopyalanamayan ve fark yaratan en önemli kişisel güçleri olarak görür.  Öğrencilerin 15 farklı atölye uygulaması ile bu güçlerini keşfedip güçlendirmeleri sağlanır.

AYDD Eğitim Modelinde Değerler ve Erdemler Eğitimi

AYDD eğitim modeli eğitimi bir iyilik ve iyileştirme sanatı olarak görür. Amaç iyi insan yetiştirmektir. Değerler ve erdemler eğitimi öğrencilerin sadece iyi tarafları üzerinden kurgulanır. Öğrencilerimiz iyiye, doğruya ve güzele bütün branşların penceresinden bakar. Her öğretmen değerler ve erdemler eğitiminin bir paydaşıdır. AYDD eğitim modeli değerler ve erdemler eğitimini hayat boyu sürecek bir gelişim olarak kurgular. Yine bu modelde değerler ve erdemler eğitimi nasihatle değil yaşayarak öğretilir.

AYDD Eğitim Modelinde Dil Eğitimi

AYDD eğitim modeli evrensel değerlere bağlı, birden fazla dil konuşabilen, iyiyi ve doğruyu temsil edebilecek öğrenciler yetiştirir.  Dil eğitiminde öğrencisine en kaliteli eğitimi sunabilmek için dünya markaları ile çalışır. Anaokulundan liseye kadar yabancı ve Türk öğretmenlerin gözetiminde uygulamalı dil eğitimi yapar. Yaptığı dil eğitimini uluslararası sınavlarla belgelendirilir.

AYDD Eğitim Modelinde Atölyeler

Biz oluşturduğumuz bu 15 sıra dışı içeriğe sahip atölyelerimizle bilgileri öğrencilerimize hayatın içinden sunuyoruz. Böylece bilginin kalıcı olmasını sağlıyoruz. İşte yeni bilgilerin üretildiği, yeteneklerin keşfedilip geliştirildiği atölyelerimiz:

 • Robotik Atölyesi
 • 3D Bilişim Atölyesi
 • Gastronomi Atölyesi
 • Ahşap Atölyesi
 • Tasarım ve Sanat Atölyesi
 • Matematik ve Akıl Oyunları Atölyesi
 • Yabancı Diller Atölyesi
 • Jimnastik ve Spor Atölyesi
 • Satranç Atölyesi
 • Modern Danslar ve Halk Oyunları Atölyesi
 • Ekoloji ve Sosyal Beceri Atölyesi
 • Ritim ve Müzik Atölyesi
 • Proje ve Olimpiyat Atölyesi
 • Yaratıcı Yazarlık Atölyesi
 • Yaratıcı Drama Atölyesi

Sonuç olarak bir öğretmenin alacağı en büyük hediyeyi aldık. Okula koşarak gelen, öğrenmekten zevk alan, bilgiyi öğrenen ve üreten öğrenciler…

Veli ve öğrencilerimizden aldığımız kuvvetle biz en iyiyi yapmaya devam edeceğiz. İyiyi keşfetmek için sizleri kampüslerimize bekliyoruz.

Şeyhli Mah. Ankara Cad. Kader Sok. No:9 Pendik

 (0850) 210 65 44

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x