Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÇOCUKLAR YARIYIL TATİLİNİ DOPDOLU GEÇİRECEK

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının birinci yarısının sona ermesiyle Pendik’te 140 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Pendik Belediyesi de tatil süresince öğrencilerin faydalanabilmesi için çeşitli etkinlikler hazırladı.

Çocuklar, ebru ve seramik yapımı öğrenecek

Pendik Sanat Akademisi kurslarında yarıyıl tatiline özel seramik ve ebru çocuk etkinliği yapılacak. 27-31 Ocak arasında yapılacak etkinliğe 6-14 yaş arası çocuklar kayıt yaptırabilecek. Tek sefer katılımla yapılacak etkinlikte çocuklar yaptıkları ebru veya seramikleri alabilecekler. Kayıtlar kontenjanla sınırlı olacak.

AÇEM’lerde bilim eğitimleri olacak

Tatil boyunca 7 noktadaki Aile Çocuk Eğitim Merkezlerimizde robotik etkinliklerinden basit elektrik devreleri yapımına, araba yapımından hidrolik pres yapımına onlarca deney ve etkinlikler yapılacak. İlkokul çocuklarına yönelik düzenlenecek etkinliklere www.ailemicinhersey.com internet sitesinde kayıt yaptırılabilir.

Yarıyılda da bilim serüveni devam edecek

Pendik Belediyesi Bilim Atölyesi çocukları yarıyılda da bilim serüvenine çıkarmaya devam edecek. Robotik Kodlama, DNA’nın Şifresi, Motorlu Gemi Atölyesi, Reversi Zeka Oyunu, Roket Dedektif, Zeka Oyunu Yapımı, Vejetaryen Elektrik ve Rüzgar Jeneratörü Atölyelerinde çocuklar bilimi yakından tanıyacak. 8-13 yaş arası çocuklara yapılacak etkinlikler için detaylı bilgiler www.pendik.bel.tr adresinden öğrenilebilir.

Çocuklara Ormanya Gezisi

Pendik Belediyesi 12-17 yaş arası öğrencilere yönelik Ormanya Gezisi düzenliyor. İki grup halinde yapılacak gezinin ilki 22 – 23 Ocak Çarşamba ve Perşembe günlerinde gerçekleştirilecek. İkinci gezi için kayıtlar ise 24 Ocak Cuma günü başlayacak.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x