Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÇOCUKLAR ‘PENFORMANS’LA GÜÇLENECEK

Pendik Belediyesi’nin bir yıl önce yetişkinlere yönelik hizmete sunduğu antrenman programı ‘Penformans’, artık çocukların da gücüne güç katacak. Aydos Spor Merkezi’nde 10 -14 yaş arası çocukların katılabileceği ‘Penformans Çocuk’ programı için kayıtlar başladı

İlk olarak Şehit Yalçın Aran Spor Kompleksi içinde yetişkinler için ‘Penformans’ adı altında egzersiz programı başlatan Pendik Belediyesi, bunu Aydos Spor Merkezi ve Şehit Burhan Öner Spor Kompleksi’nde de hayata geçirmişti. Sporseverlerden büyük ilgi gören program bu eşsiz deneyimi şimdi de çocuklara yaşatacak.

Çocuklara özel program

‘Penformans Çocuk’ programında fitness aletleri ve ağırlıkları kullandırılmadan çocukların kendi vücut ağırlığı ve yardımcı ekipmanlarla yapabileceği egzersizler  hazırlandı. Böylece çocukların fiziksel gelişimine katkıda bulunulurken aynı zamanda eğlenceli zaman geçirmeleri, planlı ve grup halinde çalışmayı öğrenmeleri de hedeflendi. Programın bir diğer amacı ise çocukları tehdit eden obeziteyle mücadele ve sağlıklı yaşama destek olmak.

Kayıtlar başladı

Geçtiğimiz ay hizmete açılan Pendik Belediyesi Aydos Spor Merkezi’nde gerçekleşecek egzersiz programına 10 – 14 yaş arası (2009 – 2005 doğumlu) çocuklar katılabilecek. Kız çocukları için pazartesi, çarşamba ve cuma günleri; erkek çocukları içinse salı, perşembe ve cumartesi günleri 17.00 -18.00 saatleri arasında antrenman düzenlenecek.  Kayıtlar, internet üzerinden pendik.bel.tr ve sporadeger.com’dan gerçekleşecek. ‘Penformans Çocuk’, 4 Mart Pazartesi gününden itibaren çocuklara kapılarını açacak.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x