Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÇOCUK ZABITALAR KORONA DENETİMİNDE

7’den 70’e tüm vatandaşların dikkat ettiği tedbirleri, bu sefer çocuk zabıtalar denetledi

Pendik Belediyesi bünyesinde yer alan 8-12 yaş grubundan oluşan zabıta ekibi Gazipaşa Caddesi’ndeki esnafların korona virüs tedbirlerini denetledi. İş yerlerinde dezenfektan kullanımını hijyen kurallarına uyulmasını ve maske kullanımını denetleyen Pendik Belediyesine bağlı minik zabıtalar; kurallara uyan işletmelere teşekkür ederken, kuralları ihlal eden işletme sahiplerini de uyardı. Minik zabıtaların denetimi yaklaşık bir saat sürdü.

Maskesiz temizlik yaptığını söyleyen esnafı zabıta uyardı

Esnafı tek tek ziyaret eden minik zabıtalar girmiş oldukları bir optik dükkanında işletme sahibinin ‘Temizlik yapıyorum’ sözüne ‘Temizlik bahane olmasın’ diyerek maske, sosyal mesafe ve hijyen uyarısı yaptı.

Zabıta uyarısından sonra denetimi değerlendiren işletme sahibi, “Bu denetimlerin sıklaşması güzel biz sürekli içeride olduğumuz için bazen çıkartıyoruz. Gerekli uyarılarımızı dükkanımıza da yazdık. Çocuk zabıta olduğunu açıkçası bilmiyordum ilk defa öğreniyorum. Güzel bir uygulama olmuş” dedi. Esnafı denetleyen minik zabıta da, “Uyarılarımızı yaptık yapmaya da devam edeceğiz. Bu denetimler geleceğimiz için çok önemli. Sosyal mesafeye her yerde dikkat edilmesi lazım. ‘Temizlik yaparken maskeyi çıkarttım’ bahane değil, her zaman takılmalı” ifadelerini kullandı.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x