Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÇOCUK FESTİVALİ 19 NİSAN’DA BAŞLIYOR

Pendik Belediyesi tarafından bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan Uluslararası Pendik Çocuk Festivali 19-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Pendikli çocuklar 12 ülkeden gelecek konuk çocuklarla birlikte 5 gün bayram coşkusu yaşayacak

Uluslararası Pendik Çocuk Festivali’ne bu yıl Azerbaycan, KKTC, Macaristan, Çin, Endonezya, Moldova, Kırgızistan, Kazakistan, Moğolistan, Sırbistan-Novipazar, Tacikistan ve Ukrayna’dan konuk ekipler katılacak. Festival kapsamında animasyonlar, halk oyunları gösterileri, çocuk oyunları, geziler, yarışmalar yapılacak. Pendik Kaymakamlığı ve CIOFF’un katkılarıyla düzenlenen ve tüm çocuklarla ailelerine açık olan festivalde etkinliklerin adresi ise Pendik Sahil Meydanı olacak.

Dolu dolu festival programı

Festival, 19 Nisan Cuma günü saat 15.30’da Sahil Atatürk Anıtı’ndaki tören ve kortej yürüyüşüyle başlayacak. Ardından saat 17.00’de Pendik Sahil Meydanı’nda kurulan sahnede hem Türk, hem konuk ülke ekiplerinin gösterileri gerçekleşecek. 20 ve 21 Nisan’da ise saat 15.00’ten itibaren sahne gösterileri izlenebilecek. Festival, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda final gösterileriyle sona erecek.

Sürpriz ödüllü eğlenceli yarışlar

Pendik Sahil Meydanı’nda festival kapsamında 20-21 Nisan’da  düzenlenecek Geleneksel Çocuk Oyunları yarışları da  tüm çocukları bekliyor. İki gün 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek organizasyonda çocuklar yumurta yarışı, sek sek, yakan top ve  çuval yarışı gibi eğlenceli oyunlara katılıp sürpriz ödüller kazanma şansı bulacak.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x