Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CİN: HER GÖREVE HAZIRIM

 Ahmet Cin yerel basın mensuplarının ‘Belediye başkan aday adaylığını düşünüyor musunuz’ sorusunu “Makama değil, takdire tabiyiz. Allah’ın izniyle parti genel merkezimizce takdir edilen her vazifeye hazırız” şeklinde cevapladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndaki makamında Pendikli basın mensupları ile bir araya gelen İl Başkanvekili Ahmet Cin, yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cin, “24 Haziran seçimlerinde ilk defa yüzde 50 üzerinden oy alarak büyük bir başarıya imza attık.  AK Parti’de seçim yok diye faaliyetler durmuyor. Hemen ardından yerel seçimler ile ilgili çalışma yapmaya başladık. Teşkilat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

İSTANBUL’DA  40 BİN TEŞKİLAT MENSUBU İŞ BAŞINDA

Ahmet Cin, “40 bin civarında teşkilat mensubuyla seçim sürecine gireceğiz. İstanbul’da 30 bin sandık var. Kasım ayında İstanbul’da tüm sandık başkanları belli olmuş olacak. Ayrıca yerel seçimlerde İstanbul’un tüm mahallerinde seçim irtibat bürosu kurulmasıyla ilgili bir karar aldık. Bu çalışmalarla yerel seçimlere hazır hale gelmiş olacağız.

ADAY ADAYLIĞI KASIM’DA BAŞLAR ARALIK’TA AÇIKLANIR

Kasım başında aday adaylığı müracaatları başlayacak. Kasım ortalarında temayül yapılacak. Muhtemelen aralık ayı başında büyükşehir belediye başkan adayımız belli olacak. Daha sonra belediye başkan adaylarımız açıklanacak” şeklinde konuştu.

BELEDİYE BAŞKANLARININ HUKUKUNU KORUMAMIZ LAZIM

Belediye başkanlarımızdan devam edecek veya etmeyecek olanların hukukunun koruması gerektiğini düşündüğünü ifade eden Cin, “Bizim belediye başkanlarımız gerçekten çok başarılılar.

AK Partili belediye başkanlarımızın en az hizmet yapanı, CHPli belediyelerin en iyi belediye başkanlarından iyidir.

AK Parti genel merkezi tarafından, görevine devam edecek veya etmeyecek olan belediye başkanlarına uygun bir lisanla mesaj verilmeli diye düşünüyorum.

Sonuç itibariyle herkes nefis sahibi, aday adaylığı söz konusu. Şahsi olarak bunun biran önce açıklanmasını umuyorum. Bu görüşümüzü parti üst yönetimine kısmen ilettik. Bu konuda genel başkanımız, genel merkezimiz nasıl bir yönetim izler bilemiyoruz” diye konuştu.

 ADAY BELİRLEMEDE 5 ÖNEMLİ KRİTER

Aday belirleme noktasında AK Parti’nin 5 önemli kriteri olduğunu, bu kriterler doğrultusunda ‘en fazla oyu nasıl alırız’ üzerine çalışmalar yapıldığını aktaran Cin kriterleri şu şekilde sıraladı: “Kibirli olmamak, adil olmak, ehliyetli olmak, liyakatli olmak ve sadakatli olmak”

TAKDİR EDİLEN HER VAZİFEYE HAZIRIM

Basın mensuplarının ‘Pendik belediye başkanlığı için aday adaylığı müracaatında bulunacak mısınız?’ sorusunu da cevaplayan Cin; “Teşkilatımızın bir kararı var. Teşkilatta görev alan teşkilat mensuplarının genel merkezle istişare etmeden görevinden istifa etmesi ve aday adayı olması istenmiyor.

Şahsıma gelince, ben 30 yıldır siyasetin içindeyim. Şimdiye kadar hiçbir görevi de kendim talep etmedim. Bundan sonra da böyle olacaktır. Genel merkezimiz ‘şu görevde devam etmenizi istiyoruz’ derse, o görevde bulunuruz. Takdir edilen her vazifeye hazırız. Makama değil, takdire tabiyiz. Allah’ın izniyle takdir edilen her vazifenin de hakkını veririz” şeklinde konuştu.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x