Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP’NİN TOPLANTISINDA İMAMOĞLU ELEŞTİRİLDİ

CHP Pendik İlçe Örgütü geçtiğimiz Cumartesi gün Ada Tesisleri’nde esnaf odaları temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıya İlçe Başkanı Doğan Çakmak’ın yanı sıra, CHP İl Başkan Yardımcısı Sevgi Özdemir, İBB Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ve diğer CHP meclis üyeleri de katıldılar.

Doğan Çakmak’ın CHP genel merkezi tarafından hazırlanan ‘esnafların sorunları ve çözüm yolları üzerine 17 maddelik bildirisini’  okumasından sonra esnaf odası temsilcilerine söz hakkı verildi.

İlk sözü Pendik Şoförler Odası Başkanı Vehbi Bayraktar aldı. Bayraktar; “Ulaşımda ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu (kendisine geçmiş olsun diliyorum) seçim çalışmalarında ziyaretimize geldiğinde gündemdeki problemlerimizi kendisine iletmiştik. ‘Kolaymış. Bunları 3 ayda çözeriz’ dedi. Çok sevindik ama maalesef 1 yıldan fazla bir süre geçmesine rağmen henüz bir çözüm getirilmiş değil. Muhatap bile alınmıyoruz. Bundan dolayı eylem yapmak zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Birleşik Esnaf Odaları Başkanı Bilal Gündoğdu’da İmamoğlu’na yönelik eleştirilere devam etti.

Gündoğdu; “Sayın İmamoğlu’na öncelikle geçmiş olsun diyorum. Fakat verdiği sözlerle ilgili hayal kırıklığı yaşadığımızı da belirtmek isterim. Sayın İmamoğlu seçim çalışmaları çerçevesinde Pendik’teki ilk ziyaretini esnaf odamıza yaptı. Kendisine yakın ilgi gösterdik, ağırladık. Destek verdik. Fakat seçildikten sonra; esnafların sorunlarını iletmek üzere kendisinden yazılı ve sözlü olarak 3 kez randevu talep ettik. Bir cevap alamadık. Böylesi bir duyarsızlık camiamız adına üzüntü ile karşılanmıştır” dedi.

Daha sonra söz alan Sanayi Sitesi Başkanı Ethem Aksoy ve Dolayoba Şoförler Odası Başkan Vekili Necip Tarhanacı da benzer şikayetlerde bulundular.

Tarhanacı; “Sayın İmamoğlu’na çalıştık, oy verdik. Umut bağladık ama randevu dahi alamıyoruz” şeklinde sıkıntılarını dile getirdi.

Eleştiriler üzerine söz alan İl Başkan Yardımcısı Sevgi Özdemir ve Büyükşehir CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı da; ‘Mevcut sorunları gerekli mercilere ileteceklerini, esnafların haklı taleplerinde yanlarında olacaklarını, sorunların çözümü için esnaf odası temsilcileri ile daha yakın ve ayrıntılı toplantılar yapacaklarını’ ifade ettiler.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x