Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP’NİN HACI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ‘PENDİK’TE KALIPLAŞMIŞ DÜŞÜNCELERİ YIKMAYA GELİYORUM’ DİYOR!

CHP’nin Pendik Belediye Başkanı Adayı Mehmet Salih Usta; ezber bozan, yepyeni bir düzen sözüyle Pendik’i farklı bir geleceğe taşımak için durmaksızın çalışan bir halk adamı olduğunu söylüyor.

Hacı olması, muhafazakar bir aileye sahip olması, hem de CHP dayı olması oldukça konuşuluyor.

Mehmet Salih Usta; inançlara ve fikirlere, farklara saygı duyan bir yönetim anlayışı benimsediğini söylüyor.

Pendik’in her sokağında, her mahallesinde kendisine duyulan değişik bir sevgi ve saygı var. Yalnızca ihtiyaç duyulan zamanlarda değil, her saniye Pendik halkıyla temasta olan bir insan olduğunun üstüne basarak, “Ben Pendik’e aşığım” diyor.

“Belediye başkanı olmak; halka mesafeli, sadece iktidar ve erk için yürütülen, mecburen sorumluluklarını yerine getiren biri olmak değil; gece ve gündüz, her an yaşamın merkezinde kalabilmek, insanlarla birebir temas ederek ailelerinden biri olmaktır” diyen Usta, 1 Nisan’da ve sonrasında bunun ne kadar derin bir anlam ifade ettiğini herkese göstereceğinin altını çiziyor.

 

İnançların sömürüldüğü, insanların inanç ve görüşleriyle değerlendirildiği hiçbir yönetimin başarı elde edemediğini savunarak, ‘Her kesimi kucaklayan, sadece insana hizmet eden bir yönetici nasıl olunur?’u tüm Türkiye’ye göstermek gibi bir sorumluluk üstlenmiş. Bu sayede ayırım ve farklardan doğan kopuklukların, dışlanmaların sona ereceğini, “Ne olursan ol gel” sözüyle perçinleyen Mehmet Salih Usta’yı tüm Pendik benimsemiş, sahiplenmiş.

Geçtiğimiz günlerde Pendikli kadınlara hediye ettiği 150 bin adet baş örtüsüyle, geleneklerine ve inancına verdiği değerin simgesel olarak altını çizen Usta, bir yandan da geleceğini planlayan gençlerin eğitim süreçlerinde de modern dünyanın olanaklarından yararlanma vaadini sunuyor.

Özellikle Türkiye gibi kozmopolit bir ülkede ve bu ülkenin mini bir kesiti olan, bütün ırk, din ve fikirlerden insanın bir arada yaşadığı Pendik’te inanç tacirliğinin bu insanların dertlerine çare olmak yerine, kendinden olmayana sırtını çevirdiği bir sevgisizliğe dönüşeceğini, bu sayede daha güzel bir gelecek umudunun kin ve öfkeyle yok olacağını söyleyen Usta, kendisine sorulan her soruya son derece mütevazi ve umutla ışıldayan gözleriyle apaçık yanıtlar veriyor.

Eleştiriye tahammülü olmayanın, hiçbir yaraya merhem olamayacağı algısıyla, var olan tüm basmakalıp düşünceleri yıkacağını söylüyor.

Hem dini inancı sağlam, hem geleneklerine bağlı; hem de geleceğe ışık tutan fikirlerle yola çıkmış, her kesimden insanın gönlünde bir yer edinmiş olan Mehmet Salih Usta, projelerinde ve hedeflerinde bu istikrarı koruyup, bildiği yoldan yürümeye devam edeceğini üstüne basa basa tekrar ediyor.

Mart’ın sonunda gelecek olan baharın yalnızca söylem değil, gerçek bir umut ve yenilik olacağını dile getiren Mehmet Salih Usta, diyor ki Pendik gerçekten Ustasına gönül rahatlığıyla emanet!

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x