Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP PENDİK ÇOCUK İSTİSMARINA DİKKAT ÇEKTİ

CHP Pendik Kadın Kolları üyeleri Kuşlupark’ta, ‘’Çocuk istismarına dur de!’’ etkinliği  gerçekleştirdi.

CHP Pendik Kadın Kolları, Pendiklileri çocuk istismarı ile ilgili bilinçlendirmek için bir etkinlik düzenledi. ‘Çocuk İstismarına Dur De!’ pankartıyla dikkat çeken etkinliğe çok sayıda vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlikte bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Doğan Çakmak, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocuk istismarı haberleri vicdanımızı sızlatmakta. İstismar toplumsal hayatın her alanına yayılmış durumda.  Buna karşı durmak için buradayız. İstismar insanlık suçudur. Buna sessiz kalmak suça ortak olmaktır. Ülkemizde 181 binin üzerinde çocuk gelin var. Türkiye çocuklara yönelik cinsel istismar olayında ‘Dünya 3.sü’ olmuş durumda. Devletten en büyük beklentimiz, geleceğimiz olan çocukların korunmasıdır” açıklamalarında bulundu.

Etkinlik sonrasında; yine CHP Pendik İlçe Başkanı Doğan Çakmak ve CHP Kadın Kolları üyeleri, Yunus Emre Kültür Merkezi’nde 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü Programı gerçekleştirdi.

CHP ilçe üyeleri, çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşları, iş adamları ve çok sayıda kişinin katıldığı programda konuşmacı konuk olarak CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke yer aldı.

Program zeybek gösterisi ve müzik dinletisiyle sona erdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x