Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP İŞİ USTA’SINA EMANET ETTİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Pendik Belediye Başkan Adayı, ilçede yapılan kamuoyu araştırmaları sonucunda  ismi ön plana çıkan ve parti meclisinin de onayını alan Mehmet Salih Usta oldu.

Seçim çalışmalarına uzun zaman önce başladığını ifade eden Usta, gazetemize yaptığı açıklamada; “Şimdi kazanma zamanı. Bu seçimleri tüm Pendiklilerle birlikte hareket ederek kazanacağız. Artık halkın özlediği bir yönetimi iş başına getireceğiz. Başkan seçildiğimde hiç kimseyi ötekileştirmeden, kimseye tepeden bakmadan, herkese hizmet vereceğim. Bunun için herkesin oyuna talibim” dedi.

KİMDİR

1962  Rize Çayeli doğumlu Mehmet Salih Usta, Eyüboğlu ailesinden gelmektedir. Halen 1969 yılında ailesiyle birlikte yerleştikleri Pendik’te yaşayan Usta, evli ve dört çocuk babasıdır.

Başarılı bir iş adamı ve eğitimci olarak, sadece Pendik’te değil; İstanbul’da da tanınan, sevilen ve sayılan bir isimdir.

Sahibi bulunduğu Pendik ve Tuzla ilçelerindeki eğitim kurumlarında, başarılı ve gelecekte önemli birer isim haline gelecek öğrenciler yetiştirilirken, çok sayıda burslu öğrenciye de yer verilmektedir.

Usta’nın öne çıkan özelliklerinden biri de;  yakın çevresinden başlayarak, elinin uzandığı herkese yardım etmesidir. O, ‘Sağ elin verdiğini sol elin bilmeyecek’ ilkesi ile reklam amacı gütmeden; ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yardımına koşan bir hayırseverdir.

Yaşamının neredeyse tamamını geçirdiği Pendik’e büyük bir sevgiyle bağlı olan Usta’nın en büyük ideali; yaşam kalitesi daha yüksek bir Pendik ve daha mutlu Pendiklilerdir. Pendik ve Pendikliler için elinden geleni yapmayı şiar edinmiştir.

Aktif olarak uzun yıllar inşaat sektörünün içinde de yer alan, dolayısı ile imar konusuna da hakim bulunan Usta, bu noktada da, her kesimin derdini anlayabilecek, onlarla aynı dili konuşacak bir bilgi ve deneyime sahiptir.

Farkları reddeden, din, dil, ırk, cinsiyet ve düşünce ayrımı gözetmeden, ‘eşitlik’ ilkesine inanan; tüm söylemlerini ve eylemlerini bu anlayıştan aldığı güçle biçimlendiren Usta aynı zamanda; sivil toplum örgütleriyle, spor kulüpleriyle  yakın bağlar kurmuş, sosyal yaşamın her alanında rol almış bir halk adamıdır.

Kendisini Pendik ailesinin bir mensubu sayan Mehmet Salih Usta 2019 Yerel Seçimleri’nde  CHP Pendik Belediye Başkan Adayı’dır.

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x