Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP İLÇE BAŞKANI DOĞAN ÇAKMAK

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 11. Olağan İlçe Kongresi geçtiğimiz pazar günü Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Üç adayın yarıştığı kongrede yapılan oylama sonucunda Doğan Çakmak yeni ilçe başkanı olmak üzere seçildi.

398 delegeden 382’sinin oy kullandığı kongrede Doğan Çakmak 158, Bayram Bekar 150, Rıza Karataş 50 oy aldı.

21 oy pusulası da ‘mühürsüz’ olduğu için iptal edildi.

Sabah saat 10.30’da başlayan sonuçların 22.30′ da açıklandığı kongrede Divan Başkanlığı’nı örgütün eski ilçe başkanlarından ve partinin duayen isimlerinden biri olan Hasan Basri Özbek yaptı.

Kongreye delegelerin yanı sıra çok sayıda partili, eski ilçe başkanları ve yöneticileri, Pendik Eski Belediye Başkanı Burhan Köseoğlu, İstanbul Eski Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu ve misafir olarak da Yeni Parti Pendik İlçe Başkanı Gökhan Gündağ katıldı.

Divan heyetinin kongre sürecini başlatmasının  hemen ardından, seçimlerin blok liste ile değil, çarşaf liste usulüne göre yapılması için bir grup delege önerge verdi.

Bu önerge kısa süreli bir tartışmaya ve gerginliğe yol açtı. Delegelerin ayağa kalkarak verilen önergeyi oylaması sonucu ‘blok liste’ oy çoğunluğu ile kabul edildi. Gerginlik sona erdi.

Kongrenin açılış konuşmasını Kemal Ercan’ın görevden düşürülmesinden sonra bu göreve atanan ve 3 ay gibi kısa bir süre ilçe başkanlığını yürüten Tarık Balyalı yaptı.

Her üç adaya da başarılar dileyen Balyalı, seçilecek yeni yönetimin 2019’da yapılacak olan yerel ve genel seçimlerde önemli bir rol üstleneceğinin altını çizdi.

Daha sonra gündemle ilgili konuşmak isteyen delegelere söz hakkı verildi. Çok sayıda konuşmacı kürsüye gelerek, düşüncelerini serbestçe dile getirdiler. Akşam saat 18.00’a kadar devam eden bu bölümde de zaman zaman hararetli dakikalar yaşansa da, seviyeyi düşürebilecek düzeyde bir olay meydana gelmedi.

Oy kullanma işleminin bitmesinden sonra sayımlara geçildi. Bu bölüm de oldukça heyecan vericiydi. Doğan Çakmak ve Bayram Bekar’ın aldığı oyların birbirine yakın olması, sonucun merakla beklenmesine yol açtı.

Geçerli oyların seçim kurulu görevlileri tarafından ilan edilmesi ile sonuç netleşti.

Doğan Çakmak 8 oy fazla alarak Cumhuriyet Halk Partisi Pendik İlçe Başkanı seçildi.

Yönetim Kurulu: Özlem Kaplan, Handan Aday, Atakan Atmaca, Ezgi Budak, Zeki Ceyhan, Hasan Çelik, Karip Demirtaş, Cafer Fidan, Hasan Gül, Hamza Kır, Emine Semra Köker, Murat Maden, Devrim Murat Omayda,Ziya Öztürk Kadem, Özlem Talay Kaldı, Gülşen Tufan, Sezgin Turgut, Mehmet Yıldırım

 İl Delegeleri: Songül Çalışkan, Niyazi Güneri, Samir Albayrak, Fatoş Arslan, Salih Ceylan, Doğan Çakmak, Abidin Ekren, Haydar Erkol, Ali Ham, Özgür Kartal, Ali Haydar Kılıç, Muharrem Kılınç, Aysel Kişin, Deniz Özbay, Nejdet Sakarya, Hasan Sarıtaş, Devrim Sönmez, Macide Sili, Derviş Şencan, Derya Şengül, Turabi Tosun, Şadiye Uslu

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x