Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP BİR ŞANSI HAK EDİYOR

Siyasi yorumları ile her zaman dikkat çekmiş olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir; “2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde, halkımız mevcut ekonomik krizden kurtulmak için CHP’ye yöneleceklerdir” dedi.

Aydemir, bu yerel seçimlerin bir genel seçim havasında geçeceğini ifade ederek; “AKP ‘tek adam’ modeli ile her şeyin daha iyi olacağını vaat edip, Türk halkından son bir kez daha iktidarda kalabileceği ve başkanlık sistemini hayata geçirilebildiği yeterli oyu olabilmişti.

Ama görülen o ki, hiçbir şey vaat edildiği gibi olmadı.

Aksine, bu güne kadar yaşadığımız en ağır ekonomik krizle, her anlamda sarsıldık. Bu kriz öyle bir kriz oldu ki; hem iş dünyasını hem de zar zor geçinen işçi, memur, emekli ve esnaflarımızı topyekun olumsuz etkiledi.

Bugüne kadar dünyanın hiçbir yerinde ve tarihin hiçbir döneminde, iktidarın böylesine apaçık başarısızlığı karşılıksız kalmamıştır

Dolayısıyla öngörüm odur ki, uzun süredir beklenen dip dalga bu sefer gerçekleşecek, oy pusulaları sayılırken çoğunlukla CHP’nin ismi okunacaktır.

CHP yıllardır savuna geldiği ‘yurtta barış, dünyada barış’ anlayışının ve halkçı politikalarının karşılığını bu seçimlerde alacaktır.” şeklinde konuştu.

Aydemir halka; kendilerine suni olarak yüklenmiş tarihsel kinlerinden ve iktidarın din ve milliyetçilik üzerinden yürüttüğü algılardan sıyrılıp, kendi gelecekleri için objektif değerlendirme yapmaları ve buna göre oy kullanmaları çağrısı da yaptı.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x