Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta: BEN GELMEDİM DAVA İÇİN BENİM İŞİM SEVİ İÇİN

“Kimseyi ötekileştirmeden, herkese sevgi ve ilgi göstererek hizmet üreteceğim” diyen CHP Adayı Mehmet Salih Usta, Pendiklilere Yunus Emre’nin bir mısrasıyla mesaj gönderdi: “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için / Dost’un evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim”

 CHP Pendik Belediye Başkan Adayı Mehmet Salih Usta seçim çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdürüyor.

Bu süreçte vatandaşlarla birebir temasa özel önem veren Usta, gece gündüz demeden ev ziyaretleri yapıyor, esnafları geziyor, sivil toplum örgütlerinin üye ve temsilcileri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesinde bulunuyor.

Gündemle ilgili gazetemize de konuşan Usta; “Ben yaklaşık 50 yıldır Pendik’te ikamet ediyorum.  Ne olduysam bu ilçede oldum, ne yaptıysam bu ilçede yaptım. İyi günde ve kötü günde de Pendiklilerle bir aradaydım.

Hayatıma geçmişten bu güne bakıldığında koskocaman bir PENDİK görürsünüz.

O yüzden Pendik’e tutkuluyum.

Ömrünü bu ilçede geçirmiş biri olarak da mevcut sorunların tamamından haberdarım. Bu sorunların ‘insan odaklı, sevgiyle yoğrulmuş’ bir hizmet anlayışı ile kolayca çözülebileceğine inanıyorum.

Belediye başkanlığı makamına da bu yüzden talip oldum.

Pendikli hemşerilerim layık görüp beni seçerlerse, din, dil, mezhep, siyasi görüş, Edirneli ya da Sivaslı ayırımı yapmaksızın herkese kucak açarak; sevgi ve ilgi göstererek hizmet üreteceğim” dedi.

Seçim yarışında, rakiplerine karşı ölçülü yaklaşımıyla da dikkat çeken Usta; “Ben siyasi rakiplerimi suçlayarak, onları kötüleyerek bir yere varılabileceğine inanmıyorum. Böyle bir yöntemi de hiçbir zaman tercih etmedim. Çalışmalarımıza kendi hizmet anlayışımızı, insanlara ve olaylara bakış açımızı vatandaşlarımızla paylaşarak devam ediyoruz.

Bizi, onları beğenmediklerinden çok; bizi benimsedikleri ve düşüncelerimize katıldıkları için seçmelerini bekliyoruz” dedi.

Pendik’te CHP ve İYİ Parti olarak son derece uyumlu bir işbirliği içinde bulunduklarını, diğer taraftan her siyasi görüşten insanların da desteğini gördüklerini ifade eden Mehmet Salih Usta; “Biz sadece CHP’lilerin ve İYİ partililerin değil herkesin oyuna talibiz.

Çünkü işbaşına geldiğimizde hep beraber ve herkese hizmet edeceğiz.

Sevgiyle ve hoş görüyle hizmet edeceğiz.

Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Pendik’i ve Pendiklilerin tamamını kucaklayarak halkın belediyesi olacağız” sözlerine yer verdi.

Bir Yunus Emre hayranı olduğunu da belirten Usta, “Pendiklilere mesajımdır” diyerek, sözlerini bu halk ozanımızın bir mısrasıyla tamamladı.

“Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için / Dost’un işi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x