Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CESUR YÜREK’TEN CESUR DÜŞÜNCE PARTİSİ

Geçtiğimiz dönem Pendik’te bağımsız belediye başkan adayı olarak seçime giren ve özgüveni dolayısı ile ‘cesur yürek’ olarak anılan Pendikli siyasetçi Abdulsamed Elçi, kimsenin kolay kolay cesaret edemeyeceği bir işin daha altına imza attı. Elçi yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü çalışmaları neticelendirerek, genel başkanı da olduğu CESUR DÜŞÜNCE Partisi’ni kurdu.

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı DEVA Partisi ve Genel Başkanlığını Ahmet Davutoğlu’nun yaptığı Gelecek Partisi’nden sonra, Türkiye yeni bir parti ile daha tanışacak.

Üstelik bu partinin kurucusu ve genel başkanı Pendikli ve tanıdık bir isim. Geçtiğimiz dönem ilçemizde bağımsız belediye başkan adayı olarak seçime giren Abdulsamed Elçi, yaklaşık bir yıldır sürdürdüğü çalışmaları neticelendirerek Cesur Düşünce Partisi’ni kurdu.

Abdulsamed Elçi geçmişten bugüne kadarki aktivasyonu değerlendirildiğinde, siyaseti yaşam biçimi olarak kabul etmiş bir isim olarak karşımıza çıkmakta.

MHP kökenli olan Elçi, lise döneminde okul başkanlığı yapmış. Daha sonra sırası ile Saadet Partisi Pendik ilçesi yönetim kurulu üyeliği (Mehmet Özdemir’in ilçe başkanlığı döneminde), Büyük Birlik Partisi genel merkez delegeliği, İYİ Parti Pendik ilçesi kurucu yöneticiliği görevlerinde bulunmuş.

Yine İYİ Parti’den milletvekili aday adayı olmuş. Ardından bağımsız Pendik belediye başkan adaylığı gelmiş.

Öğrencilik yıllarından bu yana milli ve İslami değerlerin ön planda tutulduğu, sağ muhafazakar kanatta ara vermeksizin ve politik ayak oyunlarına boyun eğmeksizin kararlılıkla siyasetin içinde kalan Abdulsamed Elçi; son olarak da kuruculuğunu ve genel başkanlığını yaptığı Cesur Düşünce Partisi ile kamuoyunun huzuruna çıkmış bulunuyor.

10 Temmuz 2020 tarihi itibari ile tüm resmi işlem ve müracaatları tamamlanmış olan Cesur Düşünce Partisi, Türk siyasi hayatında yerini almak için yargıtaydan onay beklemekte.

Konuyla ilgili olarak gazetemizi ziyaret eden ve Yazı İşleri Müdürümüz Metin Yazıcı’ya bir değerlendirme yapan Elçi şu sözlere yer verdi:

“Sizin de takip ettiğiniz üzere uzun yıllardır siyasetin içerisindeyim. Gördüğüm şudur ki; siyasi partilerin tamamında bir lider sultası var. Liyakat sahibi, donanımlı, becerikli, yetenekli, çalışabilecek ve üretebilecek insanlar etkin görevler alamıyorlar. Adeta yok sayılıyorlar. Ancak yakını olan, adamı olan, kaba bir tabirle işini uydurabilenler belli yerlere getiriliyorlar. Dolayısıyla biz bu sahnede hep aynı insanları görüyoruz.

Öyle olunca da siyasetin içinde görev ya da makam verilenler asla kendi özgür düşüncelerini söyleyemiyor, liderleri ne derse onun söylemlerini ezberlemek, tekrarlamak zorunda kalıyorlar. Ünlü Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov’un ‘Gün Olur Asra Bedel’ romanında tarif edildiği gibi, kişilik kaybına uğrayarak mankurtlaşıyorlar.

İşte ben tam da bu noktada ortaya çıktım. Yok sayılanların sesi olmaya karar verdim. Cesur Düşünce Partisi’nin kuruluş amacı budur.

Malumunuz özellikle ekonomi başta olmak üzere hemen her konuda birtakım eksikliklerin, yanlış uygulamaların hüküm sürdüğü bozuk bir düzen mevcut. Vatandaşlarımız da bu düzen içerisinde belirsiz bir geleceğe doğru savrulmakta.

Yanlış uygulamaların önüne geçebilmek, bozuk düzeni ıslah edebilmek için; öncelikle ‘özgür düşünce’ şart.

Cesur Düşünce Partisi, düşüncelerini özgürce ifade edebilecek, iradeli, cesur insanların bir araya geldiği bir parti olacak.

Liyakat sahibi bu insanlar, her türlü ayrışmanın önüne geçip; Türk milletinin, Türk devletinin ve İslam aleminin bekası, refahı gelişmesi için politikalar üretecekler”

Abdulsamed Elçi, “Henüz yenir kurulmuş bir partinin, varlığını, savunduğu politikaları Türkiye geneline duyurabilmek ve seçimlere girerek başarı elde etmesini sağlamak oldukça güç bir iş. Bunu nasıl yapmayı planlıyorsunuz?” şeklindeki bir soruya cevaben de şunları söyledi:

“Öncelikle şunu ifade edeyim. Artık iletişim şartları eskisi kadar zor değil. Örneğin sosyal medyada dikkat çeken herhangi bir video 10 milyon, 20 milyon tıklanabiliyor. İnsanlar anında önemli şeylerden haberdar olabiliyorlar. Eğer siz de söylemleriniz ve eylemlerinizle vatandaşın dikkatini çeker, onlara güven ve umut verirseniz; kısa bir sürede herkesin tanıdığı, bildiği, gönül verdiği bir parti oluverirsiniz. Zaman içerisinde iktidara gelen bütün partilerin de olaya sıfırdan başladığını unutmamak lazım.

Önümüzdeki süreçte Cesur Düşünce Partisi’ni yazılı basında, televizyonlarda, sosyal medyanın tüm mecralarında sıkça görecek ve savunduğu fikirlerin kelebek etkisiyle hızla yayıldığına şahit olacaksınız.

Politikada artık %1, %2, %3 gibi oranlar da önem arz ediyor. İktidar partileri oyu %1’in altındaki partilerle dahi iş birliğine gitmek zorunda kalıyorlar.

Biz savunduğumuz politikalarla dikkat çekeceğimize ve kartopu misali yuvarlana yuvarlana büyüyeceğimize inanıyoruz. Önümüzdeki seçimlere katılacak ve oluşturduğumuz rüzgarla meclise girmeyi başaracağız. Bizi izlemeye devam edin…”

KİMDİR

1976 Bayburt doğumlu Abdulsamed Elçi evli ve iki çocuk babasıdır. Halen Marmara İlahiyat Fakültesi son sınıf öğrencisidir. Yaklaşık 30 yıldır Pendik’te yaşamakta olan ve Kurtköy mahallesinde ikamet eden Elçi bir danışmanlık şirketinde yöneticilik yapmaktadır.

 

Bildir
1 Yorum
Eskiler
Yeniler En çok oylananlar
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
Eşref selman
1 yıl önce

Abdussamet genel başkanım medeni cesaretin tebrik ediyorum başaracaksın her daim yanındayım dost

1
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x