Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

Çamlık Mahallesi’nde “Yardım Edin!” çığlıkları yükseliyor

Çamlık Mahallesi sakinleri son dönemde yaşamış oldukları olumsuzluklardan dolayı gazetemize bildiride bulunarak emniyet mensuplarının ve ilgililerin konuya duyarlılık göstermesini talep ettiler.

Mahallede magandaların tabancaları ile etrafa rastgele ateş açtıklarını, bu tür olayların ardı arkasının kesilmediğini  yine bölgede sarhoşların ve uyuşturucu kullananların – satanların vatandaşı huzursuz ettiğini ifade eden, ismi bizde saklı bir vatandaş şu cümlelere yer veriyor:

“Merhaba, Çamlık Mahallesi Doğa Evleri Sakinleri adına yazıyoruz.

Ekte fotoğraflarını göreceğiniz olayın detaylarını anlatmak ve çözüm için ilgili makamlara ulaşmak istiyoruz.  Maalesef günümüzde hukukun işlemesi için basında yer alması gerekiyor. Can kaybı   olmadan bir önlem alınmasını rica ediyoruz.  (Şu ana kadar şans eseri  can kaybı olmadı)

24 Kasım gecesi evin içine giren serseri kurşun ile site sakinlerinden bir komşumuz ölümden döndü.

Bu sitemizde yaşanan 3. vakadır.  Daha önce de benzer olaylar  farklı dairelerde  yaşanmıştır.. Her vaka sonunda polise haber verilmesine rağmen, bu tür  olaylar devam etmektedir.  Nitekim hiç bir önlem de alınmamıştır.

Evimizin içinde bile güvende değiliz!  

Pendik Çamlık Mahallesi UGETAM’ın arkasındaki siteler civarındaki sarhoşlar yüzünden artık bırakın belli bir saatten sonra dışarı çıkmayı, evlerimizde bile huzurla oturamıyoruz.

Yine Park Verde ile Doğa Evleri arasındaki bir trafoya uyuşturucu bırakıldığı ve burada uyuşturucu madde alışverişi yapıldığına dair bir çok fotoğraf, video ile şikayette bulunduk ama maalesef hiçbir şey yapılmamıştır.

Biz buradaki güvenlik sorumlularının işini yapmasını, evimizde ve çevremizde güvenliğin sağlanmasını rica ediyoruz. Lütfen sesimiz olun.”

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x