Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CAMİ AÇILIŞLARI DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz hafta ibadete açılan Hacı Bayramı Veli Cemi’nin ardından Hz. İsmail Cami de törenle açıldı. Yenişehir Mahallesi’nde ibadete açılan caminin açılış töreninde konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Daha çok yapılacak camilerimiz var. İsteyen hayırseverlerimizi beklerim.”dedi.

Pendik Belediyesi ile Hayırsever Mehmet Remzi Özkara ve oğlu Nuri Özkara ailesi tarafından Yenişehir Mahallesi’ne kazandırılan Hz. İsmail Cami törenle ibadete açıldı. Cuma Namazı öncesi gerçekleştirilen açılış törenine Pendik Kaymakamı İlhan  Uysal, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Bağışçılar  Mehmet Remzi Özkara ve  oğlu Nuri Özkara ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

Göklere uzanan her minare Müslüman yurduna bir mühür vuruyor

Kuran tilavetiyle başlayan törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin bu coğrafyada göklere uzanan her minarenin Müslüman yurduna bir mühür vurduğunu söyleyerek; “Geçmişte ecdadımızın dar imkanlarla yaptıkları camileri artık mimari, fenni ve finansal açıdan çok daha doğru yapabiliyoruz. Bağışçımızın bu ilk camisi değil. Daha önce de Pendik’e Hatice Ana Cami’ni kazandırdı. Pendik Belediyesi olarak bütün hayır işlerinde var olmaktan iftihar ediyoruz ve teşvik ediyoruz. Hayra vesile olan hayrı yapmış gibidir. Pek çok hayırseverimiz camiler yaptırıyor. Daha çok yapılacak camilerimiz var. İsteyen hayırseverlerimizi beklerim. Bağışçımıza sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederim.

“Ramazan’ın güzelliklerini hep birlikte yaşayacağız”

Müslümanların birliğinin merkezi olan cami açılışlarının kendilerini mutlu ettiğini belirten Kaymakam İlhan Ünsal bağışçılara teşekkür etti. Müftü Hüseyin Baş, Ramazanı Şerif öncesi böyle güzel bir hizmete vesile olmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak “Ramazan’ın güzelliklerini hep birlikte yaşayacağız. Bunun merkezinde de camiler var. Yaşadığımız bu güzellikleri toplumun her kesimine yaymamız gerekir. Bu da elbette camilerden başlar. Camilerin fiziki imarından manevi imarına bir yol bulmalıyız. Camilerimizi manevi açısından imarına vesile olmasını diliyorum.”dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen açılışta Hayırsever Özkara “Allah bu nimeti herkese tattırsın” temennisinde bulundu.

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x