Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

CAM MOZAİKLER BÜYÜLEDİ

Mozaik Sanatçısı  Meyçem Ezengin ve öğrencilerinin cam mozaiklerinden oluşan “Bir Arada Mozaik” adlı sergisi Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açıldı. İBB Başkanı Mevlut Uysal’ın da gezdiği sergi 11 Şubat’a kadar gezilebilecek.

Açılışını Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Öznur Canayakın’ın yaptığı “Bir Arada Mozaik” adlı sergide Kızkulesi’nden Zeugma’ya farklı kompozisyonda 50’ye yakın eser yer alıyor. Küratörlüğünü Melis Uludağ’ın yaptığı serginin açılışında konuşan Meyçem Ezengin, sergilenen eserlerin iki yıllık bir emek sonucunda ortaya çıktığını belirterek: “21 öğrencimizin yıllar süren emeklerini Pendik’te sergilemekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

Öte yandan 11 Şubat’a kadar açık kalacak sergide fonksiyonel çalışmalar da bulunuyor. Bunların arasında Cemile Özbek’e ait kapı motifli ışıklı tablo da bulunuyor.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal da gezdi

Geçtiğimiz günlerde Pendik’e ziyaret gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da büyüleyici sergiyi gezenler arasındaydı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le birlikte cam mozaiklerden oluşan sergiye gezen  İBB Başkanı Uysal, eserler karısında duyduğu hayranlığı dile getirdi.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x