Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

ÇAKIROĞLU: MUHTARLIK EK İŞİM DEĞİL, TEK İŞİM OLACAK

Doğu Mahallesi Muhtar Adayı Şükriye Berrin Çakıroğlu, gazetemizi ziyaret ederek Haber Müdürümüz Gizem Çelik’e gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Muhtar adaylığını daha önceden planlamadığını fakat çevresinin ısrarı üzerine, kendi deyimiyle ‘taşın altına eline koyduğunu’ ifade eden Şükriye Berrin Çakıroğlu, “Ben geleneksel muhtarlık anlayışına bir son vermek istiyorum. Farklı işlerle meşgul olup, günün belli saatlerinde muhtarlığa uğrayan birisi asla olmayacağım.  Eğer seçilirsem tüm mesaimi muhtarlık çalışmalarına ayıracağım” dedi.

Çakıroğlu, Doğu Mahallesi’nin Pendik’in en önemli mahallelerinden biri olduğunu vurgulayarak; “Mahallemiz şehir merkezinde yer alan, kültür düzeyinin son derece yüksek insanların yaşadığı, vatandaşların birbirleriyle barışık olduğu seçkin bir mahalle. Bu mahalle için hizmet üretilirken vizyoner bir bakış açısına sahip olmak şart. Bunun için de öncelikle mahalle sakinleriyle görüş alışverişinde bulunmak, sağlıklı bir iletişim içerisinde olmak, ihtiyaç ve istekleri belirleyip ortak görüş çerçevesinde çözümler üretmek gerekiyor.  Ben, mahalle sakinlerimizle belirlediğimiz hususları, ilçemizin yetkili birimleriyle koordinasyon içerisinde olarak kendilerine ileterek ve çözümler ortaya çıkarmayı hedefliyorum. Görev yapacağım 5 yıl süre içerisinde yaşam kalitesini artıracak işlerin altına imza atmak istiyorum. Herhangi bir siyasi görüş, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı yapmaksızın bir bütün olarak herkesi kucaklayacak, buradan aldığım destekle de yaptırım gücümüzü artıracağım” şeklinde konuştu.

Çakıroğlu’nun azaları da mahallenin sevilen isimlerinden Erdoğan Çelik, Kevser Ulusoy Kök, Selvi Doğan ve Şükrü Oğuz Çelik.

KİMDİR

1965 Trabzon Of doğumlu olan Çakıroğlu 42 yıldır Pendik’te ikamet etmekte.

Çevresinde çalışkanlığı ve yardımseverliği ile tanınan Çakıroğlu, Kızılay Kartal Şubesi’nin kurulmasında görev aldı. Kartal Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nde başkan yardımcılığı yaptı. Çakıroğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın kurucu yönetim kurulunda bulunuyor.

Şükriye Berrin Çakıroğlu İletişim: 0533 713 80 18

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x