Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BÜYÜLÜ YELKEN YENİDEN RÜZGAR ALIYOR

Pendikli sanatçılar Bülent Birinci ve Özkan Kurt’un ‘Büyülü Yelken’ müzik grubu ‘Ufukta Bir Gölge’ albümünü iki ayrı klip ile 15 Haziran’da dijital platformlarda yayınlamaya hazırlanıyor.

90’lı yıllarda Pendik’ten çıkan değerlerden ‘Büyülü Yelken’ müzik grubu (Bülent Birinci – Özkan Kurt) yeni bir prodüksiyonla karşımıza çıkıyorlar.

Pendik’te yaşayan Bülent ve Özkan 1990 yılında müzik yolunda tanışmış, birlikte Barış Manço, MFÖ, Grup Gündoğarken, Bülent Ortaçgil, Fikret Kızılok gibi sanatçıların şarkılarını arkadaş çevresinde çalıp söylerlerken bir yandan da kendi bestelerini yazmıştılar.

Özkan Kurt Pendik’te, Kerim Altıntaş’ın kurucusu ve yönetmeni olduğu Pendik Gençlik Tiyatrosu’nun müziklerini hazırlamıştı. Bu aktivite, Özkan ve Bülent’e tiyatro müziklerinin profesyonel kaydı için stüdyo yolunu açmıştı.

Bu ikili daha sonra ‘Altın Anten’ müzik yarışmasına katılacakları şarkıyı Ahmet Güvenç’in stüdyosunda hazırlamış oldular. Tüm bu stüdyo çalışmaları, onların albüm yapma isteğini güçlendirmişti ki;

1991’de ‘Büyülü Yelken’ ismini seçerek Metronom Stüdyosu’nda kayıtlara başladılar.

Albümde İsmail Soyberk (Bas gitar) ve Rahmetli Cezmi Başeğmez (Bateri) gibi büyük ustaların yanı sıra, konservatuar öğrencileri ve alaylı diyebileceğimiz arkadaşlarının da büyük emekleri geçti. Altı ay süren kayıt süreci sonrasında da on iki parçadan oluşan ‘Ufukta Bir Gölge’ isimli albüm hazırlanmış oldu.

Bülent Birinci ve Özkan Kurt 1992’de ‘Ufukta Bir Gölge’ isimli albümlerini kaset biçiminde piyasaya sürdüler.

Yıl 2020 ve Büyülü Yelken ‘Ufukta Bir Gölge’ albümünü 15 Haziran’da dijital platformlarda yayınlamaya hazırlanıyor.

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x