Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BUGÜN (22.12.2021) PENDİK’TE NE VAR NE YOK?

FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ! 

Pendik'te İETT otobüsü kaldırımla evin balkonu arasına sıkıştı

Virajı dönmekte olan Yusuf Dağdaş yönetimindeki İETT otobüsü iddiaya göre sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesiyle önce bir dükkanın çatısına ardından binada bulunan evin balkon çıkıntısına çarptı. Kaldırıma çıkan İETT otobüsü kaldırım ile evin balkonu arasına sıkışıp kaldı. Kaza anında otobüsün içinde bulunan yolcular büyük korku ve panik yaşadı. Otobüste bulunan iki kadın yolcu da panik nedeniyle baygınlık geçirdi. Şans eseri kaldırımda kimsenin bulunmaması bir facia yaşanmasını önledi. Binanın balkon çıkıntısı ile kaldırım arasına sıkışan otobüs yaklaşık 2.5 saat süren çalışmaların ardından sıkıştığı yerden çıkarıldı. Yaşanan kazada ölü ya da yaralı bulunmazken otobüsün sıkıştığı binada ve bitişiğinde bulunan dükkanda maddi hasar meydana geldi. Olayın Görgü tanığı Haluk Gülmez,” Otobüs şu yönden geliyordu. Hızlı geliyordu dönüşü geniş almadığı için direksiyon hakimiyetini kaybetti. Direkt oraya girdi. İçi yolcu doluydu şoför kapıları açınca yolcular dışarı indi. Kazadan sonra şoför arabadan indi aşağı doğru koşarak gitti. Yaralı yok bir iki tane bayan çığlık atıyordu. Arabanın içinde 2 bayan da bayılmıştı arabanın içinde onları biz çıkardık su verdik” dedi.


PENDİKTE PATİLİ DOSTLARA VERİLEN HİZMETLER 

Pendik Belediyesi’nin liderliğinde ve ev sahipliğinde gerçekleşecek Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi kapsamında Almanya Bielefeld Üniversitesi’nden gelen katılımcılar, ilçe genelinde sokak hayvanları için verilen hizmetleri inceledi.Alanları gezen öğrenciler öğrenciler “Almanya’da bu kadar hizmet yok, orada sokak hayvanları için böylesine kapsamlı işler göremiyoruz.” dedi.

Pendik Belediyesi liderliğinde düzenlenen Uluslararası Hayvan Hakları Kongresi için bir araya gelen katılımcılar, patili dostlar için verilen hizmetleri yerinde inceledi. Almanya Bielefeld Ünivesitesi’nden gelen hukuk öğrencileri Neşeli Patiler Köpek Parkı’nı ve yeni hizmete açılan Neşeli Patiler Kliniği’ni gezdi. Klinikte uygulanan hizmetleri inceleyerek istişarede bulunan katılımcılar verilen hizmetlerin patili dostların sağlığı yanı sıra aynı zamanda daha iyi koşulları olması yönünde olduğunu da vurguladı.Uygulama gezisi boyunca ilçe genelindeki sokak hayvanlarına verilen hizmetler anlatıldı. Neşeki Patiler Köpek Parkı sonrasında katılımcılar besleme alanlarına giderek sokak hayvanları için oluşturulmuş aşevi ve besleme ekiplerini ziyaret etti. Alanda yapılan besleme çalışmalarına katılan öğrenciler “Almanya’da bu kadar hizmet yok, orada sokak hayvanları için böylesine kapsamlı işler göremiyoruz.” dedi.


BBP İLÇE KONGRESİNDE BAŞKAN BERKAN EROL SEÇİLDİ 

Büyük Birlik Partisi Pendik İlçe Teşkilatı kongresi geçtiğimiz hafta Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. İlçe başkanlığına Berkan Erol seçildi.

Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongre,  gündem ile ilgili konuşmalarla devam etti.

Siyasi parti ilçe temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda üyenin takip ettiği kongreye; BBP Genel Merkez Teşkilat Başkanı Tevfik Eren, Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Yelis, Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Sayan, İstanbul  İl Başkanı Mutlu Furtana, Alperen Ocakları İl Başkanı Emir Faruk Uzunpınar ve Genel Başkan Danışmanı Hüsamettin Elçi de katıldı.

İlçe başkanı seçilen Berkan Erol yaptığı konuşmada; “ Büyük Birlik Partisi içerisinde yer alan her fert, kutsal bir davanın yolunda yürüdüğünün şuurundadır. Bizler Şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun dik duruşunu örnek alarak bu yolda kararlılıkla mesafe almaya devam ediyoruz. İlçe yönetimi olarak yeni teşkilat binamızı tuttuk ve tefriş ettik. Çalışmalarımızı yoğunluk artırarak sürdürecek ve partimizi layığı ile temsil edeceğiz. Bu süreçte maddi manevi yanımızda olan ve bize destek vere  tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.

Yönetim Kurulu Şu İsimlerden Oluşturuldu

Kahraman Güner, Fatih Sezer Şanlı, Feyzullah Güner, Tarık Öztürk, Kaan Güner, Abdülkadir Yılmaz, Turgay Kılıçaslan, Barış Duman, Hakan Kılıç, Muhammed Hanifi Güneş, Emre Satılmış, Ebubekir Daltaban, Kerim Demir, Erdem Sabri Karaman, Arafat Poyraz, Ahmet Ateş, Muhammet Uysal


YATIRIMLAR HAKKINDA KİMLER GÖRÜŞTÜ? 

Resim

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Çekmeköy, Sancaktepe ve Sultanbeyli Belediye Başkanlaryla birlikte ziyaret ederek Pendik bölgesindeki ulaşım yatırımları ve projeler hakkında görüştü.


PENDİK’TE SAVRULAN ARAÇ! 

Pendik'te refüje çıkan araç savrulup bariyerlere çarptı

Pendik sahil yolunda ilerleyen ticari araç sürücüsü, yağmurdan dolayı kayganlaşan yolda direksiyon hakimiyetini kaybedince orta refüje çarptı. Orta refüje çarparak iki tekeri yerden kesilen araç bir süre iki teker üzerinde ilerledi. Savrulan araç bariyerlere çarparak durabildi.

Yolda ilerleyen ticari araç sürücüsü, yağmurdan dolayı kayganlaşan yolda bir anda direksiyon hakimiyetini kaybetti. Kontrolden çıkıp orta refüje çarpan aracın iki tekeri yerden kesildi. Bir süre iki teker üzerinde kalan araç, savrularak yol kenarındaki bariyerlere çarparak durabildi. Aracın hemen arkasından gelen servis minibüsü sürücüsü de zamanında fren yaparak ticari araca çarpmaktan kendisini kurtardı.


PENDİK’TE KAZA!

Pendik'teki trafik kazasında 1 kişi yaralandı

Pendik’te iki aracın çarpışması sonucu yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı.

Yeşilbağlar Mahallesi Yeryüzü Sokak ile Tayfun Sokak kesişiminde, Mustafa Arslan idaresindeki 34 GA 3843 plakalı hafif ticari araç, Soner Gören’in kullandığı 34 ZR 5737 plakalı minibüsle çarpıştı.

Kazada yaralanan Mustafa Arslan, olay yerine çağrılan sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye sevk edildi.


PENDİK’TLİ ÇOCUKLAR KEŞİFTE 

Resim

Bugün bilim merkezlerinde canlılar dünyasında keşfe çıkan çocuklar, besin maddelerinin DNA analizini yaptılar.


DÖVİZ HESABINI TL’YE ÇEVİRENE DESTEK 

TCMB, döviz tevdiat hesaplarının ve döviz cinsinden katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası (TL) vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine destek sağlanmasına karar verildiği bildirildi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından (TCMB) yapılan açıklamada, TCMB tarafından, döviz tevdiat hesaplarının ve döviz cinsinden katılım fonlarının hesap sahibinin talebi üzerine Türk lirası vadeli hesaplara dönüşmesi halinde mevduat ve katılım fonu sahiplerine destek sağlanmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, bankacılık sistemindeki toplam mevduat/katılım fonu içinde Türk lirasının payının artırılarak finansal istikrarın desteklenmesi amacıyla 20 Aralık 2021 tarihinde ABD doları, avro ve İngiliz sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı veya döviz cinsinden katılım fonu bulunan yurt içinde yerleşik gerçek kişilerin, söz konusu hesaplarını vadeli Türk lirası mevduat/katılma hesabına dönüştürmeleri halinde destekten yararlanabileceği ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Hesaplar 3, 6 ve 12 ay vadeli olarak açılabilecektir. Açılacak Türk lirası vadeli hesaplara işleyecek faiz/kâr payı ile hesap açılışı ve vade sonundaki kur değişim oranı kıyaslanarak yüksek olan oran üzerinden mevduat ve katılım fonu sahibine ödeme yapılacaktır. Hesap açılışındaki kur ile vade sonu kurunun ne olduğuna bakılmaksızın anapara ve faiz/kâr payı tutarı müşteriye banka tarafından ödenecektir. Vade sonu kuru üzerinden hesaplanacak tutar, anapara ve faiz/kâr payı tutarından büyükse; aradaki fark TCMB tarafından karşılanacaktır. Vadeden önce hesaptan para çekilmesi durumunda destekten faydalanılamayacaktır”


MERKEZ BANKASI İLK MÜDAHALEDE NE KADAR DÖVİZ SATTIĞINI AÇIKLADI 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, 1 Aralık tarihinde yaptığı ilk doğrudan müdahalede döviz satım tutarının 844 milyon dolar olduğunu açıkladı. Merkez Bankası daha sonra 4 müdahalede daha bulundu.

Merkez Bankası dolara Aralık ayında ilki 1 Aralık’ta olmak üzere toplam 5 müdahalede bulunmuştu. TCMB sırasıyla 3 Aralık, 10 Aralık, 13 Aralık ve 17 Aralık tarihlerinde satım yapmıştı.

İlk müdahalede 844 milyon dolar satıldı

Merkez Bankası yaptığı tüm müdahaleleri, “Döviz kurlarında görülen sağlıksız fiyat oluşumları nedeniyle piyasaya satım yönünde doğrudan müdahale edilmektedir” açıklaması ile duyurmuştu.

TCMB, doğrudan müdahalelerin 15 iş günü sonrasında satım miktarının açıklanması kapsamında bilgi verdi. Buna göre 1 Aralık’ta yapılan ilk doğrudan müdahalede döviz satım tutarı 844 milyon dolar oldu.


MYANMAR’DA MADENDE MEYDANA GELEN HEYELANDA EN AZ 70 KİŞİ KAYBOLDU 

Myanmar’ın kuzeyindeki yeşim taşı maden ocağında meydana gelen toprak kaymasında en az 70 kişinin kaybolduğu bildirildi.

BBC’nin haberine göre, Myanmar‘ın Kachin eyaletinin Hpakant bölgesindeki bir madende yerel saatle 04.00 sularında heyelan meydana geldi.

Maden ocağında çalışan en az 70 kişinin kaybolduğu bildirildi.

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, heyelanda kaybolanların çoğunun yasa dışı çalışan maden işçileri olduğu tahmin ediliyor. Dünyanın en büyük yeşim taşı kaynaklarına sahip olan Myanmar’da yıllar içinde çok sayıda maden kazası yaşandı. Hpakant bölgesinde madencilik yasaklandığı halde işsizlik ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomik koşulları kötüleşen yerel halk, yasakları görmezden geliyor. Birkaç gün önce en az 10 maden işçisinin, yine aynı bölgedeki bir madende gerçekleşen toprak kaymasında kaybolduğu bildirilmişti. Çoğu göçmen 160’dan fazla maden işçisi 2020’de Hpakant’daki maden kazasında hayatını kaybetmişti.


VAN-BİTLİS KARA YOLUNDA TİPİ NEDENİYLE İKİ YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 24 YARALI 

Bitlis’in Tatvan ilçesinde tipi ve fırtına nedeniyle iki yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu 24 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Bitlis, Tatvan ve Van’ın Gevaş ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.

Van’dan Tatvan istikametine giden Bestvan firmasına ait 65 BJ 306 ve Vangölü firmasına ait 34 JN 1813 plakalı otobüsler yoğun kar ve tipinin etkili olduğu Tatvan-Van kara yolunun Reşadiye köyü yakınlarında devrildi.

Kazada, iki otobüsteki hafif yaralanan 24 yolcu, olay yerine sevk edilen ambulanslarla Bitlis, Tatvan ve Van’ın Gevaş ilçesindeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan, kentte etkisini sürdüren yoğun kar ve tipi nedeniyle Tatvan-Van ile Bitlis-Muş karayolu geçici süreyle ulaşıma kapatıldı.


 PENDİK İLÇESİ (21 ARALIK) VEFAT EDENLER 

Adı Soyadı EFO KILIÇ

Mahalle RAMAZANOĞLU MAH.

Ölüm Tarihi 22 Aralık 2021

Defin Tarihi 22 Aralık 2021

Açıklama RAMAZANOĞLU PINARBAŞI CAMİİ – ÖĞLE (ESKİ ŞEYHLİ MEZ)

Defin Yeri ESKİ ŞEYHLİ

Doğum Yeri ARDAHAN

—————————————————–

Adı Soyadı NİYAZİ AKTAŞ

Mahalle FATİH MAH.

Ölüm Tarihi 22 Aralık 2021

Defin Tarihi 22 Aralık 2021

Açıklama SOĞANLIK SAFA CAMİİ – İKİNDİ- AYDINTEPE MEZARLIĞI

Doğum Yeri ARDAHAN

—————————————————–

Adı Soyadı SADIK GEZER

Mahalle ŞEYHLİ MAH.

Ölüm Tarihi 22 Aralık 2021

Defin Tarihi 22 Aralık 2021

Açıklama ŞEYHLİ MERKEZ CAMİİ – İKİNDİ(KURTKÖY MEZ.)

Defin Yeri KURTKÖY

Doğum Yeri KOZLUK

—————————————————–

Adı Soyadı HEKMET YEŞİL

Mahalle GÜZELYALI MAH.

Ölüm Tarihi 22 Aralık 2021

Defin Tarihi 22 Aralık 2021

Açıklama GÜZELAYI ÖMER HEKİM (MERKEZ CAMİİ – İKİNDİ (AYDINTEPE MEZ)

Defin Yeri AYDINTEPE

Doğum Yeri SUŞEHRİ

—————————————————–

Adı Soyadı SAİT GÜLSEVER

Mahalle BAHÇELİEVLER MAH.

Ölüm Tarihi 22 Aralık 2021

Defin Tarihi  22 Aralık 2021

Açıklama SAFA CAMİİ – ÖĞLE (OSMANGAZİ MEZ)

Doğum Yeri KANDIRA

—————————————————–

Adı Soyadı ERDEM BARUTÇUGİL

Mahalle BATI MAH.

Ölüm Tarihi 22 Aralık 2021

Defin Tarihi 22 Aralık 2021

Açıklama PENDİK MERKEZ ÇARŞI CAMİİ – İKİNDİ (TAVŞANTEPE MEZ)

Defin Yeri TAVŞANTEPE

Doğum Yeri ERZURUM


KAYBOLAN TARİHİN PEŞİNDE (22 Aralık)

Mehmet Dilbaz’ın “İstanbul: Bir Kutlu Fethin Hikayesi” konulu semineri 22 Aralık Çarşamba günü saat 19:00’da Mehmet Akif Ersoy SM’de sevenleri ile birlikte.


EBUBEKİR SİFİL – RİYAZÜ’S SALİHİN DERSLERİ (22 ARALIK)

Riyazül Salihin Dersleri, Ebubekir Sifli tarafından  22 Aralık Salı günü saat 20:00′ de Uluçınar Vakfı’nda izleyenleriyle…

Ücrete tabii tutulmadan tüm izleyenlere sunulacaktır


DÜNYA VE AVRUPA ŞAMPİYONU PENDİKLİ NİYAZİ KURT 

Ünlü Pendiklilerden Niyazi Kurt’u Tanıyor Muydunuz? 

Dünya ve Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonu olarak, Pendiklilerin gururu olan Niyazi Kurt kimdir? Spor kariyeri, hakkında yazılan haberler gibi birçok konuyu sizler için araştırdık. Kurt, aynı zamanda ülkemize çok değerli sporcular yetiştirmesi ile de dikkat çekiyor.

1971 yılında, Tokat’ in Artova ilçesinde dünyaya geldi. Yaklaşık 45 yıldır Pendik’te yaşıyor. 1989 yılında, Pendik İmam Hatip Lisesinden, 1997 yılında ise M.Ü. Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu, öğretmenlik bölümünden mezun oldu.  Aynı yıl beden eğitimi öğretmeni olarak atandı.

1998 Aralık – 1999 Ağustos arası, kısa dönem er olarak askerlik görevini yaptı. Pendik, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda, beden eğitimi öğretmeni olarak çalıştı. Bir çocuk babasıdır.

1992-1998 yılları arasında Pendik’te vücut geliştirme ve bilek güreşi salon işletmeciliği yaptı. Badminton, voleybol ve yüzme (3.kademe), bilek güreşi (4. Kademe) antrenörlük belgelerine sahiptir.

Uzun yıllar yüzme antrenörlüğü  ve yaz spor okullarında koordinatörlük görevlerinde bulundu.

Bilek güreşi branşında, Milli Takım da yer alıp, ülkemizi başarıyla temsil eden sayısız sporcu yetiştirdi.

Öğretmenlik hayatında ise; aylıkla ödüllendirme, yılın en başarılı öğretmeni  olmak üzere birçok ödül kazandı.

1989 yılında başladığı spor hayatında, bilek güreşi branşında;

– 26 kez Türkiye şampiyonu,

-1998-1999-2010-2011 yıllarında olmak üzere 4 kez Avrupa Şampiyonu,

– 1998-2000 yıllarında 2 kez Dünya Şampiyonu,

– 1 kez Dünya ikincisi (1997),

– 2 kez Dünya üçüncüsü (2001-2006),

– 3  kez Avrupa üçüncüsü (2000-2002-2007) oldu.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nda, Federasyon Başkanlığı görevinden önce; Bilek Güreşi Teknik Kurul Üyesi, Milli Takım antrenörü, Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

İlki 2011, ikincisi 2012, üçüncüsü ise 2016 yılında olmak üzere;  3 kez Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyon Başkanı olarak seçildi.

Niyazi Kurt adına yazılmış haberleri sizler için derledik:

Gücüne güvenen ‘bilek’ tuttu

Pendik Belediyesinin düzenlediği  ‘Gençlik Günleri Festivali’, futsal turnuvasının ardından bilek güreşi ile sürdü. Halka açık olan ve yaş sınırının bulunmadığı etkinlik oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Orta yaşlı delikanlıların bilek mücadelesi de tıpkı gençlerinki gibi nefesleri kesti.

Pendik Kuşlu Park’ta düzenlenen etkinliğe;  Türkiye Bilek Güreşi Federasyon Başkanı ve eski dünya bilek güreşi şampiyonu Niyazi Kurt da katıldı.

Etkinlikte konuşan Federasyon Başkanı Niyazi Kurt , spora ve sporcuya her zaman destek olan ve ilçede sportif etkinliklerle farklı spor branşlarına da dikkat çeken Pendik Belediyesine teşekkür etti. Ardından Pergel ve Kurt, sembolik bir bilek güreşi maçı yaptı.

Bilek güreşi sporunu yaygınlaştırmak için şehir şehir gezdi

TVGFBF FEDERASYONU BAŞKANI NİYAZİ KURT, ŞANLIURFA’YI ZİYARET ETTİ

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu (TVGFBF) Başkanı Niyazi Kurt, Anadolu’da bilek güreşi sporunun yaygınlaşması adına gerçekleştirdiği ziyaretlere Şanlıurfa iliyle devam etti.

NİYAZİ KURT “2022 YILINDA YAPILACAK OLAN BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASINI ŞANLIURFA’DA YAPILMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Şanlıurfa’nın Türkiye’nin en genç nüfuslu illerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Kurt, “Şanlıurfalı gençlerimizin bilek güreşi sporuna her geçen gün daha fazla ilgi göstermesi federasyon olarak bizleri memnun etmiştir.Federasyon olarak Türkiye’nin en genç nüfusu olan Şanlıurfa’da 2022 yılında yapılması planlanan Şampiyonayı da Urfa’da düzenlemek için gerekli her türlü girişimlerde bulunacağım dedi.

Başkan Kurt,Bilek Güreşi alanında önemli bir farkındalık oluşturacağına inandığımız böyle bir Şampiyonanın Şanlıurfa’da da bir ilk teşkil edecek. Bilek güreşine Şanlıurfa’da gönül vermiş olan sporcularımıza,gençlerimize,yöneticilerimize ve antrenörlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Bilek güreşi konusunda Şanlıurfa’da önümüzdeki süreçte daha önemli mesafeler alacağımıza inanıyorum. Bu kapsamda her zaman Şanlıurfalı yöneticilerimizin,hocalarımızın ve sporcularımızla iş birliği içerisinde olacağız. Onlara destek olmak için federasyon olarak üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.

Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu’nda  130 delegenin oyunu alarak Niyazi Kurt yeniden başkanlığa seçildi.  

 “Pandemi nedeniyle bazı sportif faaliyetleri gerçekleştiremedik”

Kurt, “Spor müsabakaları pandemi nedeni ile yapılamadı. Bu süreç içerisinde de biz de faaliyetlerin bir kısmını gerçekleştiremedik. Dünya ülkelerinde uygulanana karantina tedbirleri, ülkemizde sporcunun ve halkın korunması için sosyal hayatta bir kısım kısıtlamalar getirildi ve spor müsabakalarımız gerçekleştirilemedi” diye konuştu.

“En adil bir şekilde federasyonun imkanlarını, camianın sporcularına eşit şekilde dağıtmaya çalışıyoruz”

Dünya ve Avrupa Şampiyonalarına adil bir şekilde eleme yaparak sporcu götürdüklerini belirten Kurt, “Bilek güreşi camiasından geldiğimiz için bilek güreşini vücut geliştirmenin önüne taşıdığımıza dair iddialarla camiada ayrılığa sürükleyen açıklama yapıyorlar. Bilek güreşi senede bir yarışma yapar ve o yarışma ile hem Avrupa’ya hem de dünya şampiyonasına sporcu götürüyoruz. Avrupa’da derece alamayan hiçbir sporcuyu Dünya Şampiyonası’na götürmüyoruz. Vücut geliştirmede ise hem Avrupa hem de Dünya şampiyonası için farklı seçmeler yapıyoruz. En adil, en dürüst bir şekilde, federasyonun imkanlarını camianın sporcularına eşit bir şekilde dağıtmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“250 adet bilek güreşi sehpası yardımı yaptık”

Bilek güreşinin yakın zamanda okul sporları branşına girdiğini aktaran Kurt, “Altyapıdan yeni yetişen sporcular oluyor. Yaklaşık olarak kulüplere 250 adet bilek güreşi sehpası yardımı yaptık. Vücut geliştirme ekipmanları pahalı olduğu için de kulüplere yardımcı olamıyoruz ama bilek güreşi sehpası bin 100 TL’ye mal ettiğimiz için yaklaşık 20 ile 30 sporcu bu ekipmandan faydalanabiliyor” değerlendirmesini yaptı.

Atletik Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü Başkanı Nihat Söyler’den Federasyon Başkanı Niyazi Kurt’a tam destek

Atletik Conan Vücut Geliştirme ve Fitness Spor Kulübü Başkanı Nihat Söyler yaptığı açıklamada; mevcut başkan Niyazi Kurt’la birlikte yola devam etmek istediklerini dile getirdi.

3 dönem yönetim kurulu üyeliği, 15 yıl Adana İl Temsilciliği görevinde bulunduğunu söyleyen Nihat Söyler; 2012 yılında Milli Takım antrenörlüğü yaptığını, yanısıra da 1998 yılından bu yana Uluslararası Hakemlik Kokartına sahip olduğunu dile getirdi.

Söyler; 44 yıllık bilgi birikimine sahip olduğunu; Niyazi Kurt başkanlığındaki listede görev verilmesi halinde, bu spor dalının daha da ileriye gitmesine katkı koymaya hazır olduğunu ifade etti.

3 dönemdir başarılı bir şekilde başkanlık görevini sürdüren, spordan gelen ve sporu iyi bilen eski dünya şampiyonu Niyazi Kurt’u desteklediğini açıklayan Nihat Söyler; Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu başkanlık seçimlerinin Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi sporuna hayırlı olması temennisinde bulundu.

 


AĞLAMAK İÇİN GÖZDEN YAŞ MI AKMALI? 

Günün şiiri Victor Hugo’dan 

Ağlamak için gözden yaş mı akmalı?
Dudaklar gülerken, insan ağlayamaz mı?
Sevmek için güzele mi bakmalı?
Çirkin bir tende güzel bir ruh, kalbi bağlayamaz mı?
Hasret; özlenenden uzak mı kalmaktır?
Özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı?
Hırsızlık; para, malmı çalmaktır?
Saadet çalmak, hırsızlık olamaz mı?
Solması için gülü dalından mı koparmalı?
Pembe bir gonca iken gül dalında solmaz mı?
Öldürmek için silah, hançer mı olmalı?
Saçlar bağ, gözler silah, gülüş, kurşun olamaz mı?

VICTOR HUGO


PALTO 

Günün kitap önerisi Nikolay Vasilyeviç Gogol’dan

Nikolay Vasilyeviç Gogol’un 1842 yılında yayınladığı Palto öyküsü, Dostoyevski’ye “Hepimiz Gogol’un Palto’sundan çıktık” dedirtecek kadar önemli bir klasik. Gogol bu kısa öyküsünde sıradan ve basit hayatlar yaşayan “küçük adam”ı kahraman olarak seçiyor. Gogol, binbir zorlukla aldığı yeni paltosu hayatının merkezi haline gelen Akakiy Akakiyeviç’in öyküsünü anlatırken aslında Rus toplumunun yaşadığı toplumsal eşitsizliklere yönelik sarsıcı bir eleştiri getiriyordu. Bu yüzden de yayınlandığı dönemde büyük tepki aldı ve Rus insanını aşağılamakla suçlandı. Ancak Palto, Rus edebiyatının temel taşı olacaktı. 


KENDİMİZİ BU CEZAEVİNDEN AZAT ETMEK OLMALIDIR

Günün Ünlü Düşünür Alıntısı Albert Einstein’dan 

  • İnsanoğlu kainat dediğimiz bütünün bir parçasıdır, zaman ve mekanla sınırlanmış bir parça… Kendi benliğimizi, düşüncelerimizi ve duygularımızı her şeyden soyutlanmış hissediyoruz, ve buna bilincin yarattığı bir göz yanılsaması denebilir. Bu yanılsama bizi kişisel arzularımıza ve en yakınımızdaki birkaç kişiye olan bağlılığımıza hapseden bir cezaevi gibidir. Görevimiz, şefkat evrenimizi tüm canlıları ve bütün güzelliğiyle doğayı da kapsayacak şekilde genişleterek, kendimizi bu cezaevinden azat etmek olmalıdır. İnsanoğlu varlığını sürdürecekse yeni bir zihniyete ihtiyacı vardır.  (Albert Einstein)

BİR DOST SİZİN İÇİN BUNDAN FAZLA NE YAPABİLİR?

 PEGAZONE 

www.pegazone.com

Yılların birikimiyle hazırladığımız pegazone ile bu mega kentte iletişimi ve sosyal yaşamı kolaylaştırma adına önemli bir rol üstleniyoruz.

Dahası İstanbul genelinde önemli işkollarıyla  birlikte

işletmelerin reklam ve tanıtım bilgilerine de yer veriyor,

ihtiyaç sahiplerinin alışverişlerinizde sizleri tercih etmesini sağlıyoruz.

Üstelik bu hizmeti başka hiçbir alanda bulamayacağınız

düşük maliyet ancak geniş zamanlı etkiyle sizlere sunuyoruz…


PENDİKLE İLGİLİ BİNLERCE FOTOĞRAFIN TEK ADRESİ!! 

www.pendikguide.com

Pendik’te esen mazi rüzgarları yerini, yeni dönem pendik’e verdi. Yakın geçmiş zamanda çekilen fotoğrafı ile pendik sizlerle…


PENDİK HAVA DURUMU 


PENDİK İLÇESİ NÖBETÇİ ECZANELER 


🎦

Hazırlayan:

Rabia Hatun Bayram

 

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x