Pendik Gazetesi
Pendik Gazetesi

BUGÜN (14.01.2022) PENDİK’TE NE VAR NE YOK?

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI’NDAN İSKİ’NİN KDV İDDİALARINA YALANLAMA 

Hazine ve Maliye Bakanlığı, İSKİ’nin internet sitesinde yayınladığı ‘Faturalara Yansıtılan KDV Farkı Hakkında Açıklama’ duyurusunda yer alan hususların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından eski KDV’nin faturaya yansıma iddiasıyla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (İSKİ) internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden 12.01.2022 tarihinde yapılan Faturalara Yansıtılan KDV Farkı Hakkında Açıklama duyurusunda yer alan hususlar gerçeği yansıtmamaktadır. İSKİye özgü bir uygulama bulunmamaktadır” denildi.

Sayıştay Başkanlığı Denetim Raporu ve İstanbul Vergi Denetim Başkanlığı’nın inceleme raporu sonucunda, 2016-2017-2018-2019- 2020 yıllarında tahsil edilen “Bakım Bedeli” üzerinden alınan KDV’nin tahakkukunun eksik yapıldığı tespit edilmiştir. Yine aynı raporlarda, 2019-2020-2021 yıllarında İstanbullulara “İnsani Su Hakkı” kapsamında ücretsiz olarak verilen suya da, emsal bedel üzerinden KDV hesaplanarak beyan verilmesi gerektiği ifade edilmiştir. Bu sebeplerle bahse konu KDV’lerin fark tutarı abonelerin faturasına geçmiş dönem borcu olarak yansıtılacak ve tahsil edilen bu bedeller Hazine ve Maliye Bakanlığı’na aktarılacaktır. Saygıdeğer İstanbullulara önemle duyurulur.

Resim


PAYİTAHT ABDÜLHAMİD DİZİSİ OYUNCUSU PENDİK’E GELDİ 

Pendik Kültür Sanat Söyleşilerinin bu haftaki konuğu Payitaht Abdülhamid dizisi oyuncularından “Emanuel Karasu” karakterini oynayan Ali Nuri Türkoğlu oldu. Ortaokulu Pendik’te okuyan sanatçı, “Mikrodan Makroya Sanat” adlı programda günümüz sanatına bakışını eleştirel bir gözle anlatarak “Sanatta kaybettiğimiz süreç olmuş. Bize ait olan pek çok şeyi ezip geçmişiz geçmişte. Ancak yeni nesilden umutluyum.” dedi.

“Sanatta geri kalmamızın sebeplerinden biri de kompleks”

Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde düzenlenen ve moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yaptığı programda sanatta gerileme sebeplerinden birinin de kompleks olduğunu örneklerle dile getiren Ali Nuri Türkoğlu: “Bir ödül törenine katıldım. Bir kız Giresun yerel kıyafetiyle törene katıldığı için eleştirenler oldu. Hollandalı kendi kıyafetiyle çıkabiliyorsa biz niye çıkamıyoruz? Belki de sanatta bu yüzden geri kaldık. Bugün geldiğimiz durumu ben kabullenemiyorum. Halbuki BarışManço’yu düşünün. Komplekse girmeden bizi dünyaya tanıtıyordu. Mesela Japonlara Türkçe şarkı söyletiyordu.” dedi.

Her türlü ötekileştirmeye karşı olduğunu vurguladı

Yaşadığımız topraklardaki farklı kültür ve etnik yapıya vurgu yaparak her türlü ötekileştirmeye karşı olduğunu ifade eden Ali Nuri Türkoğlu, gençlere mesaj vererek “Biri size Nazım Hikmet ya da Necip Fazıl’dan uzak durun derse bunu size diyen kişiden uzak durun. İkisi de bu toprakların insanı. İdeolojilerini beğenin beğenmeyin hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum. Bir Rus, Çarlığı da Sovyetleri de kabul ediyorsa biz niye geçmişimizi kabul etmiyoruz?” dedi.

“Z kuşağı da ötekileştirmektir. Yeni nesilden umutluyum”

Konuşmasında yeni nesilin Z kuşağı olarak nitelendirmesini de eleştiren Ali Nuri Türkoğlu, bu tanımı kabul etmediğini belirterek “Z kuşağı ötekileştirmektir. Onlar da bizim evlatlarımız.” dedi. 12 Eylül’de ortaokul zamanlarında yaşamış biri olarak yeni nesilden umutlu olduğunu vurgulayan Türkoğlu: “Onlardan umutluyum, bizi düştüğümüz tuzaklara onlar düşmeyecek. Bizim ettiğimiz kavgaları etmeyecekler. Siyasallaşmayacaklar.” dedi.


PENDİK’TE 4 KATLI BİNANIN ÜÇÜNCÜ KATINDAKİ GELİNLİK ATÖLYESİNDE YANGIN ÇIKTI 

Son dakika haberi... Pendik'te gelinlik atölyesinde yangın: Mahsur kalanları itfaiye kurtardı

Yangın saat 17.00 sıralarında Batı Mahallesi, İsmet Paşa Caddesinde bulunan 4 katlı binanın üçüncü katındaki gelinlik atölyesinde çıktı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Elektrik sobasından çıktığı değerlendirilen yangın sırasında içeride bulunan 4 kişi, çevredeki vatandaşlar ve itfaiye ekipleri tarafından tahliye edildi. Yangın ekiplerin çalışmaları sonucu kontrol altına alındı. Yangından etkilenenler ambulansa bindirilerek tedavi altına alındı. Atölyede çalışan ve aynı zamanda orada yaşayan yaşlı bir kadın da dumandan etkilendi. Mahalle esnafı Ahmet Tankulu, “Gelinlik imalatçısında dumanla vardı. Yukarı çıktık. Bir üst katında mahsur kalan bir arkadaş vardı, onu çıkardık. Üst katlarda kalan 3 kişi daha vardı. Onlara müdahale edemedik. İtfaiye geldi müdahale etti. Can kaybı yok. Tahminimizce elektrikten çıktı yangın. Ben sadece alevleri gördüm bir de siyah duman gördüm başka bir şey görmedim.” dedi.  Yaşlı kadının yakını ise “Arkadaşımın yeri bilmiyorum içeri giremedik daha. Yaşadığı yer. Hem yaşıyordu hem de kullanıyordu. Elektrik sobasından oldu büyük ihtimalle” diye konuştu.


PENDİKSPORUN ANLAŞTIĞI YENİ İSİM KİM?

Pendikspor Erhan Kara ile Anlaştı

Devre arasında yaptığı transferler ile adından söz ettiren Pendikspor, şampiyonluk yolunda ligin zirvesinde bulunuyor. Şimdiye kadar devre arasında 4 transfer yapan Pendikspor, beşinci transferini Erhan Kara’yı alarak yaptı. Sol bek Erhan Kara son olarak 1. Lig ekiplerinden Manisa FK forması giyiyordu.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta lider konumda bulunan Pendikspor, altyapı yıllarını Galatasaray’da geçiren 1995 doğumlu sol bek Erhan Kara ile anlaştı.


EĞİTİM HAYATINI TAMAMLAYAMAMIŞ KIZ ÇOCUKLARI VE KADINLAR KALMASIN 

NEREDE KALMIŞTIK PROJESİ NEDİR?

“Nerede Kalmıştık” projesi, eğitim hayatını tamamlayamamış kız çocukları ve kadınların, yarım kalan eğitimlerine devam edebilmelerini destekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen proje sayesinde kadın ve kız çocukları eğitimlerini tamamlayıp, dilerlerse sosyal ve ekonomik hayatın içinde rol alıp, nitelikli iş gücü oluşturacak. Projeyle 81 ilde Açık Öğretim Liseleri ve Halk Eğitimi Merkezleri, kadınları hem diploma sahibi yapacak hem de mesleki beceri kazandıracak. Ayrıca, yurt dışında yaşayan vatandaşlar ve soydaşlar da “Açık Öğretim Lisesi Batı Avrupa ve Balkanlar Programı’ndan istifade edebilecek.

Pendik’te “Nerede Kalmıştık” projesinin tanıtım etkinliği yapıldı. Kurtköy Ankara Caddesi üzerinde açılan stant yerinde konuşan Pendik Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Turan GENÇ, proje kapsamında “Açık öğretim Ortaokulu- Açık öğretim Lisesi ve Halk Eğitimi Merkezlerimizle bu seferberliğin bir parçası olarak gerekli bütün çalışmaları bizler de sahada uygulayacağız. Bu çalışmalar sonucunda kadınlarımızı sadece diploma sahibi yapmayacak, aynı zamanda mesleki beceri kazanmalarını da sağlayacağız” dedi. Etkinliğe katılan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mustafa Öztürk’te projenin amacının, eğitim almamış ya da yarım bırakmış kadınların ya da kız çocuklarının eğitim hayatına döndürülmesi olduğunu belirterek, bugüne kadar il genelinde 39 ilçede 40 bine yakın ilk kayıt alındığını; bu kişilerin ilk kez eğitimle tanışmalarının sağlandığını ifade etti. Öztürk, Ocak ayında kalabalık alanlarda projenin tanıtımına ağrılık verdiklerini; açtıkları stantlarda vatandaşa bilgi verdiklerini; il genelinde projeyi sahiplenerek, en iyi yere getireceklerini vurguladı.


AYDOS DAĞI BEYAZA BÜRÜNDÜ 

Aydos Dağı beyaza büründü... Karla gelen eşsiz manzara böyle görüntülendi

Pendik Aydos Dağı beyaza büründü. Karla gelen muhteşem manzara havadan görüntülendi. Pendik’te yeni yapılan Orman Caddesiyle bütünleşen manzara hayran bıraktı.

Öğle saatlerinde hızlanan kar yağışıyla Aydos Dağı karla kaplandı. Pendik Belediyesinin yoğun gayretleriyle duble yol haline getirilen Aydos Orman Caddesi de karla gelen güzellikten nasibini aldı. Caddeyi kullanan sürücüler beyaza bürünmüş dağ yolunu kullanmanın keyfini çıkardı.

Belediye ekipleri hazır bekliyor

Pendik Belediyesi ekipleri 1,5 km’lik caddede buzlama çalışması yaptı. Ekipler, sürücülerin caddeyi güvenle kullanması için 7/24 hazır bekliyor.


TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDE ÇALIŞMALAR SON HIZIYLA SÜRDÜRÜLÜYOR 

TUZLA HALK EĞİTİM MERKEZİ HIZ KESMEDEN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Yaptığı yerel, ulusal ve uluslararası projelerle dikkat çeken Tuzla Halk Eğitimi Merkezince, 13 Ocak Perşembe günü proje tanıtım toplantısı düzenledi. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, İstanbul İl Milli Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Mustafa Öztürk, TRT Spikeri-Spor Sunucusu Cüneyt Ersan ve çok sayıda basın mensubunun yoğun katılım sağladığı toplantı Halk Eğitimi Merkezi binasında gerçekleştirildi. Toplantıda haklarında ayrıntılı sunumlar gerçekleştirilen hayata geçirilen projeler ve çalışmalar gazetecilerden tam not aldı.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi, yılda ortalama 350 uzman öğretmeni ile 250 farklı alanda 300 kurs merkezinde 1750 kurs açarak yaklaşık 40 bin kursiyerine hizmet vermektedir.

Tuzla Halk Eğitimi Merkezi ‘’Açık Ortaokulda ve Açık Lisede’’ toplamda 15 bin kadar açık öğrenim öğrencisine hizmet vererek Tuzla İlçesinin eğitim kalitesinin artışına büyük katkı sağlamaktadır. Ayrıca üniversiteye hazırlık için destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan öğrencilerden her yıl %75 üzerindeki bölümü çeşitli üniversiteleri kazanmaktadır.

Tuzla Halk Eğitim merkezinde  düzenlenen basın toplantısında Halk Eğitim Müdürü Metin Çangır ‘’Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü’’ kutladı. Çangır  yaptıkları çalışmaları yerel, ulusal ve uluslararası basın mensuplarıyla paylaştı.

HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ULUSLARARASI PROJELER

 • ERASMUS+ KA2 UMUT ÜLKESİNDE YAŞAMLARI YENİDEN KURMAK PROJESİ (Ulusal Ajans, koordinatör)
 • ERASMUS+ KA2 CEVHERLERİN KEŞFİ (Ulusal Ajans, ortak)
 • ERASMUS+ KA1 ADIM ADIM KODLAMA VE YENİLİKÇİ  DİJİTAL EĞİTİM PROJESİ (Ulusal Ajans, koordinatör)
 • UMUTLU MÜLTECİLER (Avustralya Büyük Elçiliği, koordinatör)
 • ERASMUS+ KA1 YETİŞKİN EĞİTİMİNDE SIĞINMACILARIN SOSYAL BÜTÜNLEŞMESİ ve ÇOK KÜLTÜRLÜLÜK (Ulusal Ajans, koordinatör)
 • ERASMUS+ KA2 ŞİDDETLİ RADİKALLEŞMEYE KARŞI ONARICI DİYALOG (Ulusal Ajans, ortak)
 • ERASMUS+ KA1 GERİ DÖNÜŞTÜR DÜNYAYI DÖNÜŞTÜR (Ulusal Ajans, ortak)
 • ERASMUS+ KA2 MESLEKİ BECERİLERİN ARTIRILMASI (Ulusal Ajans, ortak)

HALK EĞİTİM MERKEZİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN ULUSAL PROJELER

 • POTANSİYELİMİ KEŞFET, GELECEĞİMİ AYDINLAT PROJESİ (İSTKA, işbirlikçi)
 • YAPABİLDİĞİM KADAR VARIM (İSTKA, işbirlikçi)
 • Yetenek Vadisi (İSTKA, işbirlikçi)
 • NESLİMİZ TARİH YAZAN BÜYÜKLERİNİ TANIYOR (Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, ortak)
 • BAĞIMLI OLMA SAĞLIKLI OL PROJESİ (Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, ortak)
 • 7 BÖLGE 7 RENK BENİM GÜZEL ANADOLUM (Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, ortak)
 • ANADOLU DÜNYA DOLU (Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, ortak)
 • GENÇLER BİZE İYİ GELECEK (Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, ortak)
 • DEPREM VE SALGIN HASTALIKLARLA MÜCADELE (Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, ortak)

PENDİK GENÇLERİ MADALYA KAZANIYOR

Pendik Okul Sporları kapsamında düzenlenen Masa Tenisi Turnuvası kıyasıya maçlara sahne oldu. 345 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye girenlere madalyaları takdim edildi.


SATRANCIN TEMEL PRENSİPLERİNİ ÖĞRENİYORLAR

Pendik Belediyesi Satranç Kursu’yla çocuklara satranc sevgisini aşılarken aynı zamanda bu oyunun temel prensiplerini de öğretiyor.

Pendik Belediyesinin düzenlediği Satranç Kursları başladı. İlk gün yoğun ilgi gören kursa 22 kişi katılarak satranç oynamanın ilk adımlarını öğrendi. 4 hafta boyunca devam edecek olan kurslar salı ve perşembe günleri gerçekleştiriliyor. 6-8 ve 9-11 yaş aralığındaki çocukların katılabildiği eğitimlerde satrancın temel prensipleri, taşların görevi, taşların dizilişi ve açılışta uyulması gereken adımlar gibi temel bilgiler öğretiliyor


KAYNARCA’YA DEV SPOR KOMPLEKSİ

Pendik Belediyesi 14. spor kompleksini Kaynarca Mahallesi’ne yapıyor. Önümüzdeki yaz tamamlanması planlanan komplekste basketbol, jimnastik, minder sporları ve fitness dışında diğer spor komplekslerinden farklı olarak kütüphane yer alacak.

Sporu bir yaşam biçimi haline getirmek için kentin dört bir yanına spor kompleksi inşa eden Pendik Belediyesi, 14. spor tesisini Kaynarca Mahallesi’ne yapıyor. Toplamda 11 bin 500 metrekarelik kullanım alanına sahip olacak dev kompleks, zemin dahil 4 kattan oluşacak. Komplekste basketbol, jimnastik, minder sporları ve fitness alanlarının yanı sıra diğer spor komplekslerinden farklı olarak kütüphane ve eğitim amaçlı sınıflar yer alacak. Kaba inşaatı tamamlanan kompleksin önümüzdeki yaz tamamlanarak hizmete sunulması planlanıyor.


TÜRK KIZILAY’INA GÖNÜL VERDİ: PENDİK ŞUBE BAŞKANI NURETTİN BEŞİNCİ 

Nurettin Beşinci 2019 yılında Türk Kızılay’ının Pendik Şube Başkanı olmuştur.

Beşinci Türk Kızılay’ı hakkında şu ifadelere yer vermiştir ; “1868 yılında Hilal-i Ahmer adıyla kurulan Türk Kızılay’ının 150 yıldır; savaşlarda, mübadele  alanlarında, depremlerde, açlık ve yokluk gören topraklarda iyiliğin temsilcisidir. Bizler de adına yakışır bir şekilde hizmet edeceğiz.”

Bu içeriğimizde; Ben ‘Pendik’in Çocuğuyum’ diyen Nurettin Beşinci’nin hayatını, kariyerini  sizler için araştırdık. Hakkında yapılmış haberleri derledik.

1967 yılında Trabzon Of’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Pendik’te tamamladı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1992 -1993 yıllarında Ankara Jandarma Genel Komutanlığı’nda mühendis subay olarak görev yaptı. İnşaat, çimento ve beton sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu firmada 10 yıl yönetici olarak çalıştı. İyi derecede İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.

2002 – Pendik Ak Parti İlçe kurucular kurulu üyesi.

2004 – 2009 Pendik Belediyesi Meclis Üyesi ve Meclis Başkan Vekili, İmar komisyonu başkanı

2009 – 2010 Pendikspor Kulübü Başkanı

2012 – 2014 Muallim Köy Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü

2014 – Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

2016 – Kızılay Pendik Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi

2011 – Zümrüt Vakfı Erenköy Kuran Kursu Mütevelli Heyeti Üyesi ve Genel Müdürü

Nurettin Beşinci; 2021 Ocak ayında Babası Hacı Ali Beşinci’yi kaybetmiştir. Cenazesi Pendik Tavşantepe aile mezarlığına defnedilmiştir.

BEŞİNCİ BAŞKANLIĞINDA KIZILAY EKİBİ BİRÇOK YARDIMDA BULUNDU

17 AĞUSTOS 2021 – Türk Kızılay aracılığı ile Sultanlar Holding Sel Bölgesine Yardım Gönderdi

1945 yılından bu yana hizmet veren Sultanlar Holding, Türk Kızılay Pendik Şubesi aracılığıyla sel felaketinden etkilenen bölgelere yardım kamyonu gönderdi. Yardım paketlerinin ulaşımını yine Pendikli bir firma olan Sembol Nakliyat üstlendi.

Batı Karadeniz’e afet sonrası il ve ilçe belediyelerinden, kamu kurum ve kuruluşlarından, sivil toplum kuruluşlarından yardımlar gönderildi. Pendikli firmalar da bu yardım seferberliğine katıldı.

Yardım kamyonunda hijyen paketleri ve bebek bakım malzemeleri de bulunuyor

Türk Kızılay Kastamonu Lojistik Merkezi’ne gönderilen yardım kamyonunda bebek maması, sıvı sabun, çöp poşeti, el jeli gibi hijyen malzemelerinin yanı sıra; ebeveynler ve bebekler için ihtiyaç malzemeleri de bulunuyor.

3 MAYIS 2021 – Kızılay’dan Tam Kapanmada Tam Yol Hizmet

Kızılay Pendik Şubesi Başkanı Nurettin Beşinci gençlerden oluşan ekibiyle mahalleleri dolaşarak mesai tanımaksızın ihtiyaç sahiplerine yardım etmiştir.


TÜRK SANAT MÜZİĞİ KONSERİ 

Alp Aslan tarafından yönetilen Türk Sanat Müziği Konseri 14 Ocak Cuma günü, Yunus Emre KSM’ de sizlerle…


HAYDİ OYUN OYNAYALIM – ÇOCUK TİYATROSU (15 OCAK)

Haydi Oyun Oynayalım çocuk tiyatrosu

12:00 Şehit Yalçın Burhan

14:30 Akşemseddin KM

17:00 Hamid Aytaç KM

Saatlerinde tüm çocuklar için gösteri alacak.


MİME KİDS – ÇOCUK TİYATROSU (15 OCAK) 

15 Ocak Cumartesi günü

12:00 Şehit Burhan Aran SK

14:30 Akşemseddin KM

17:00 Hamid Aytaç KM

Saatlerinde tüm çocuklar için gösteri alacak.


PENDİK İLÇESİ VEFAT EDENLER 

 • Adı Soyadı BUSE DEDE

Mahalle SANAYİ MAH.

Ölüm Tarihi14 Ocak 2022

Defin Tarihi14 Ocak 2022

Açıklama SANAYİ MAH PROF AHMET HAMDİ TURGUT CAMİİ – İKİNDİ (? MEZ)

Doğum Yeri PENDİK

 • Adı Soyadı SALİH BEBEK

Mahalle FEVZİ ÇAKMAK MAH

Ölüm Tarihi14 Ocak 2022

Defin Tarihi14 Ocak 2022

Açıklama İL DIŞI – GİRESUN

Defin Yeri GİRESUN

Doğum Yeri EYNESİL

 • Adı Soyadı ZEKİYE CAN

Mahalle ORHANGAZİ MAH.

Ölüm Tarihi 14 Ocak 2022

Defin Tarihi 14 Ocak 2022

AçıklamaİL DIŞI – ZONGULDAK

Defin Yeri ZONGULDAK

Doğum Yeri İSAFAKILI

 • Adı Soyadı NEZAHAT EROL

Mahalle DUMLUPINAR MAH.

Ölüm Tarihi 14 Ocak 2022

Defin Tarihi 14 Ocak 2022

Açıklama DUMLUPINAR DOLAYOBA ULU CAMİİ – ÖĞLE (DOLAYOBA MEZ)

Defin Yeri DOLAYOBA

Doğum Yeri İZMİT

 • Adı Soyadı HÜSEYİN KAŞALTI

Mahalle YAYALAR MAH.

Ölüm Tarihi 14 Ocak 2022

Defin Tarihi 14 Ocak 2022

Açıklama İL DIŞI – ORDU

Defin Yeri ORDU

Doğum Yeri GÖLKÖY

 • Adı Soyadı AYŞE ÖZCAN

Mahalle GÜZELYALI MAH.

Ölüm Tarihi 14 Ocak 2022

Defin Tarihi 14 Ocak 2022

Açıklama AYDINTEPE YAVUZ EVLER CAMİİ – ÖĞLE (AYDINTEPE MEZ)

Defin Yeri AYDINTEPE

Doğum Yeri ÜSKÜDAR


ŞİMDİKİ ÇOCUKLAR HARİKA 

Günün kitap önerisi Aziz Nesin’den;

Şimdiki Çocuklar Harika: Kitap Üzerinden Çocuk Psikolojisinin İncelenmesi - Söylenti Dergi

Ahmet ve Zeynep isimlerinde iki çocuk ayrılıp mektuplaşma yoluyla birbirlerine yaşadıkları olayları anlatırlar. …

Bu kitap çocukların annelerini, babalarını ve öğretmenlerini nasıl gördüklerini anlatır ve çocukların kendini nasıl savunması gerektiğini öğretir.


KIŞ ÇAYI TARİFLERİ 

Kış Çayı Tarifleri ile Virüslere Meydan Oku!

Vücuduna güç kazandırarak bağışıklığını güçlendirebileceğin kış çayı tarifleri içerisinden dilediğini seçebilirsin. Seçtiğin kış çayını günde en fazla iki fincan tüketmen yeterli…

Tarçınlı Kış Çayı

Tarçınlı kış çayı için ihtiyacın olanlar; zencefil, adaçayı, çubuk tarçın ve limon.

Yapılışı: Birer tatlı kaşığı zencefil ve adaçayı yaprağını karıştır. Ardından bir çubuk tarçın ile yarım dilim limonu bitki karışımına ilave et. Bütün malzemeleri karıştırdıktan sonra bitkileri bir bardak kadar su içerisinde kaynat. 5-10 dakika kaynadıktan sonra demlenmesi için 2-3 dakika beklet. Demlenen kış çayını keyifle tüket ve hastalıklara diren! ☺


KİRA VE KOMİSYON BEDELİ ÖDEMEDEN TAMAMEN ÜCRETSİZ! 

www.pegazone.com

El emeği ürünlerinizi Pegazone’da satışa sunabilirsiniz

Pegazone; sadece kurumsal işletmelere değil, bireysel satıcılara da olanak sağlıyor.

Aile bütçenize katkı sağlamak için el emeği ürünlerinizin satışını Pegazone’da kolaylıkla açacağınız bir mağaza ile gerçekleştirebilirsiniz.


KARTPOSTAL GÖRÜNÜMÜ İLE PENDİKGUİDE KARŞINIZDA! 

www.pendikfotograflari.com

Yeşilçam dizi sahnelerini aratmayan Pendik fotoğrafları her gün ayrı bir kare ile sizlerle… Pendik Tren İstasyonu ve bekleyen yolcuları…

Keyifli seyirler.


📸

 HAZIRLAYAN:

RABİA HATUN BAYRAM

 

Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster
0
Bu paylaşım hakkında düşüncelerinizi öğrenmek isteriz, lütfen bir yorum yapın.x
()
x